Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
94

Naruto Shippuuden

Naruto Shippuuden je pokračování slavného seriálu Naruto, které volně navazuje na předešlý děj. Odehrává se 2 a půl roku poté, co Naruto odešel se svým mistrem Jiraiyou trénovat do světa.

Naruto a jeho vrstevníci postupně dospěli, a v důsledku toho se vše děje s větší vážností než v původním Narutovi. Postavy jsou propracovanější, emoce silnější a vše do sebe začíná dějově zapadat. Objevuje se zde i nový hlavní nepřítel, který byl v původním Narutovi pouze okrajově - teroristická organizace Akatsuki.

Sasuke je stále na straně zla a trénuje, aby mohl uskutečnit svou bratrskou pomstu. V druhé části dějové linie rozpoutá Akatsuki válku, v níž povstává mnohem, mnohem děsivější nepřítel, než jakého si kdokoliv dokázal představit. Není jim nikdo jiný, než onen slavný Madara Uchiha.

Aby toho nebylo málo, ani on není konečným nepřítelem, ale pouhou loutkou Kaguyii Otsutsuki, původní nositelky veškeré chakry na této planetě. Děj postupně vrcholí odhalováním události ze samého počátku všech shinobi před tisíci a tisíci lety. Divák se skrze vzpomínky bájného Rikudou Sennina dozvídá, k čemu měla chakra původně sloužit, a jak ji lidé v rámci své zlomyslnosti uzpůsobili k boji.

Dalo by se říct, že původní Naruto byl pouze pohádkovou předehrou pro Shippuuden, který je hlavním chodem. I přes skvělé zpracování není hlavní stránkou tohoto skvostu ani děj, a ani emoce. Naruto nese skryté poselství o důležitosti kamarádství. Další filosofickou stránku seriálu tvoří skutečnost, že jediným skutečným nepřítelem je dav, který zastupují obyčejní lidé, na jejichž každodenním programu je posměch a hrabivost. Každý, i ten sebevětší padouch je v jádru dobrý člověk. Není tedy zlý, pouze se mu přihodily zlé věci. A to právě díky společnosti, jež ho zavrhla a odsoudila.

Ti, kteří nechtějí přemýšlet nad skutečnostmi si ale bez starostí mohou vychutnat prvotřídní podívanou plnou soubojů a pestrobarevných ninjovských technik.

Poslední aktivity

>