Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
64

Hvězdná brána Hluboký vesmír

Pro cestování skrze hvězdnou bránu v Mléčné dráze je třeba zadat 7 souřadnicových symbolů a vynaložit energii ze speciálního naquahdahového generátoru. Pro cestu do jiné galaxie, např. na Atlantidu je nutné zadat 8místnou adresu a použít energetický zdroj Antiků ZPM, vedle něhož je i jaderná elektrárna jako alkalická baterie. Co se ale stane, pokud někdo zadá 9 symbolů a poskytne energii hvězdy?

\r\n

V pořadí třetí seriál o Hvězdné bráně navazuje na dění na Atlantidě, kdy bylo prozkoumáno město dávno zaniklé rasy Antiků. Při tomto počínání lidé zjistili, že tato rasa objevila v reliktním záření pravidelnou strukturu. To by znamenalo, že celý vesmír je jen umělým výtvorem něčeho či někoho. Antikové v důsledku tohoto objevu vyslali před miliony lety do všech koutů vesmíru lodě Destiny, jejichž úkolem bylo odhalit skutečný důvod vzniku vesmíru.

\r\n

Tyto lodě jsou vybaveny vyspělou inteligencí, která plánuje trasu a která dokáže načerpat energii pro další let ze samotných hvězd. Destiny tedy může letět stále dál, k okraji vesmíru. Na jednu z těchto lodí přicestuje skrz hvězdnou bránu asi 50členný výsadek lidí složený z vědců, vojáků a civilistů a dobrodružství začíná, protože stále letící loď nemá v úmyslu usnadnit nečekané posádce život na palubě a posádka naopak nemá dostatek energie na to, aby se vrátila domů.

\r\n

Tento seriál je proti dvěma původním brán více vážně a to zejména proto, že lidé na lodi nejsou dobrovolně. Charaktery jsou realističtější a téměř každý hrabe především za sebe. Už to není ten tým kamarádů, který vyřeší vše jen díky spolupráci. Celý děj je provázán hádkami, nepřátelstvím a skutečnými problémy skutečných lidí.

\r\n

Mimozemské rasy se zde objevují, ale už ne v takové míře. Pokud se ale objeví, jsou mnohem záhadnější, než kdy dřív. Toto není naše Galaxie. Toto není ani žádná jiná blízká galaxie. Toto je Hluboký vesmír.

Poslední aktivity

>