Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
73

Hvězdná brána Atlantida

Pokračování seriálu Hvězdná brána o dalších 100 dílech nás zavede do galaxie, odkud přišli samotní Antikové. Protože se situace v Mléčné dráze stala více než kritickou, lidé potřebovali sehnat technologie, které by jim v boji proti nepřátelům pomohly. A stalo se. Ze starověké tabulky objevili vůbec poprvé cestu do jiné galaxie skrze hvězdnou bránu.

V galaxii Pegasus ale číhají další nepřátelé, na jejichž vrcholu jsou bezpochyby Wraithové. Verdikt lékaře, ke kterému se dostala useknutá ruka wraitha, mluví za vše: „Bytost, které tato ruka patřila, nikdy nezemře přirozenou smrtí a bude velmi obtížné ji zabít.“

Wraithové jsou obávání především proto, že nezabíjí své oběti. Díky svým rukám dokáží vysávat životní energii z lidí a tím jim způsobit pocit horší, než smrt. Pokud se wraith takto nakrmí, je nemožné ho zabít běžnými zbraněmi jako jsou pistole, kulomety nebo granáty. Je nutné na něj použít hromadné zbraně přímo z orbity.

Atlantida oproti původnímu seriálu porušuje pravidlo tradice. Už to není ten retro seriál, ve kterém v hlavní roli vystupuje Jack O''neill se dvěma L. Za to ale přináší mnohem více vyspělejších technologií a vše je bráno více pohádkově. Koncept ale zůstává stejný - skupina dobrodruhů chodí po nové galaxii skrze hvězdnou bránu na výpravy a řeší tamější problémy.

Tento seriál ale není posledním. Hvězdná brána: Hluboký vesmír ukazuje, že při studiu antické kultury a historie narazí lidé na zmínku o lodích Destiny. Ty prý antikové vyslali nadsvětelnou rychlostí do těch nejodlehlejších končin vesmíru, aby zjistili původ vesmíru. V reliktním záření byl totiž objeven pravidelný vzor, který naznačuje, že vesmír je jen umělým výtvorem...

Poslední aktivity

>