Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
74

Hvězdná brána

Hvězdná brána je americký scifi seriál z roku 1997 natáčený ještě po dalších 10 let. Seriál volně navazuje na počáteční stejnojmenný film. Divák se zde setkává se skupinkou dobrodruhů ve službách americké armády, jenž se vydávají skrze tajemný kruh - Hvězdnou bránu - na jiné planety a řeší tamější problémy.

Jak se zdá, všude ve vesmíru vládnou falešní bohové - Go'auldi a právě ti budou hlavním nepřítelem lidí po většinu děje. Kromě nich ale lidé při svých cestách naráží na nespočet dalších, přátelských i nepřátelských, mimozemských ras.

Děj nabývá vrcholu odhalováním tajemství dávno zaniklé rasy Antiků - samotných stavitelů hvězdných bran. Na tuto skutečnost mimochodem navazuje samostatný seriál Hvězdná brána: Atlantida, který vypráví o nalezení antického města.

Časem ale hlavním nepřítelem přestanou být Go'auldi. Ve vesmíru se totiž objevují rasy, které dalece převyšují tyto slizké hady snad ve všech aspektech. Všepřizpůsobiví Replikátoři, povznešení Orijové a nakonec i sami lidé.

Seriál by sice mohl mít propracovanější děj, ale i přesto musel přirůst k srdci všem, kteří poctivě sledovali každé všední odpoledne v televizi všech 216 dílů. Děj není nijak intelektuálně náročný a divák se může kochat všemožnými rasami, mezi něž si bezpochyby najde své favority.

Poslední aktivity

>