Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
77

Zeref Dragneel

Zeref je nejsilnějším a nejtemnějším mágem v historii celého seriálu Fairy Tail. Žil před 400 lety, kdy shromažďoval sílu a vytvořil mnoho ničivých démonů, které ukryl do svých knih a nad všechny tyto démony postavil toho nejsilnějšího - END.

Postupem času se o něm přestalo vědět a všichni ho měli za mrtvého. Nikdo však nevěděl, že se stal nesmrtelným. Právě za dlouhé stovky let si uvědomil hodnotu života a z krvelačného mága se stal muž, jenž si přeje zemřít.

Jelikož byl ale nesmrtelný, nemohl zemřít. Jediný, kdo ho může zabít, je jeho bratr Natsu. Zeref proto dlouhé stovky let vyčkává odtržen od civilizace v hlubokých lesích, až Natsu zesílí na dostatečnou úroveň. Problémem ale je, že si hodnotu života uvědomuje pouze tehdy, když jeho vnitřní síla spí. Jakmile se nekontrolovatelně probudí, všichni v jeho okolí zemřou.

Ve 300 letech

První kontakt

Ač Zeref žil před dlouhými čtyřmi staletími, o jeho dávné éře se mluví jen v pověstech, protože není nikdo jiný, kdo by z těch dob přežil. První Zerefovo vystoupení se odehrává před 100 lety na ostrově Tenroujima.

Setkává se zde s malou holčičkou, Mavis, která se chce se svými kamarády naučit magii. Zeref sice není zvyklý na společnost lidí, ale Mavis ho okouzlí. Jeho kletbu nesmrtelnosti přijme kamarádsky a vůbec se ho nebojí.

Po několika týdnech výcviku Mavis ovládla magii na poměrně slušné úrovni a Zeref bez jakéhokoliv náznaku rozloučení zmizel. O několik měsíců později se světem roznesla novina o nově založeném cechu Fairy Tail. Její zakladatelkou byla jistá Mavis.

Kolem 400 let

Deliora

Na celých 100 let se na Zerefa opět zapomnělo. Jednoho dne byl ale za přítomnosti jistého mága Lyona a Graye z cechu Fairy Tail, který si vybudoval pověst nejsilnějšího cechu ze všech, probuzen jeden démon ze Zerefových knih - Deliora.

Síla Deliory byla monstrózní. Tento démon devastoval města a jediný, kdo ho mohl zastavit, byl velice silný ledový mág, který obětuje svůj život a zmrazí ho. Přesně tak učinila před několika desítkami let Ul, a protože Lyon s Grayem byli učednici Ul, Delioru po nějaké době opět rozmrazili, aby se mohli pomstít a definitivně ji zabít. A podařilo se.

Kolem 400 let

Zkoušky S mága

Po několika dalších letech se v cechu Fairy Tail konaly zkoušky na S mága (mág vyšší úrovně). Místem byl zvolen hlavní ostrov Fairy Tail - Tenroujima. Protože bylo příliš mnoho soutěžících, zkouška se skládala z několika kol. Náplní prvního kola bylo bojovat se současným S mágem (kterých bylo několik). Až na jednu výjimku, kterou zapřičinila bojechtivá Erza a do boje se vžila natolik, že nováčky nešetřila, první kolo všichni zvládli

Cana, Gray, Natsu, Elfman, Evergreen, Wendy, ... Tito a mnozí další soutěžící vstoupili do druhého kola zkoušek. Vyhraje ten, kdo jako první najde hrob Mavis (té už by bylo něco málo přes 100 let), zakladatelky cechu. Všichni účastníci se rozletí do všech koutů ostrova. Při pátrání ale narazí Elfman s Evergreen na záhadnou, černě oděnou osobu...

Kolem 400 let

Setkání

„Kdo jsi? Co tu děláš? Sem mají povolený vstup jen členové Fairy Tail!“ křičí Elfman. Zeref se jen zbytečně snaží uklidit situaci: „Nejsem váš nepřítel, nestojím o žádné problémy.

Elfman a Eve na něj stále naléhají, ať okamžitě vypadne z ostrova, a to způsobí, že se Zerefova neovladatelná síla na okamžik probudí. Kolem něj se začne rozšiřovat jakési černé pole. Všechny stromy, tráva, všechny rostliny okamžitě uvadnou a když je ona vlna jen kousek od Elfmana, objeví se Natsu.

„Natsu,“ pronese tichým hlasem s nostalgickým pohledem Zeref. Natsu neví, kdo je ta tajemná osoba a bez rozmýšlení jí udeří pěstí. „Chápu, ještě nejsi dost silný,“ pronese Zeref opět spíše pro sebe a zmizí.

Kolem 400 let

Invaze

Zeref se ukryl opět někde v lesích Tenroujimi a rozbrečel se, protože opět nemohl zemřít. Jeho klid ale neměl trvat dlouho - na ostrov se se svou lodí řítil nepřátelský cech Grimoire Heart, který chtěl probudit Zerefovu horší stránku a po čtyřech staletích uvést svět opět do temnoty

Členové Fairy Tail a Grimoire Heart se samozřejmě dali do boje, a i když se tato válka Zerefa vůbec netýkala, začal se probouzet. Během dění ale jedna z členů nepřátelského cechu najde Zerefa a proti jeho vůli ho odvede na svou loď. Zeref se rozhodl, že už nebude nečinně přihlížet válkám lidí. Bez větší námahy přemohl všechny zbývající členy Grimoire Heart a zlo vzal do vlastních rukou.

Při útoku na Tenroujimu

Acnologia a Mavis

Zeref odletěl lodí z ostrova a když byl pár set metrů daleko, povolal na Tenroujimu nejsilnějšího z draků, Acnologii. Mistr Fairy Tail s několika dalšími členy bojovali marně. Síla draka byla daleko za hranicí lidského chápání.

Acnologia nechal zmizet celý ostrov ze světa jedním ze svých útoků a společně s ostrovem zmizela i většina nejsilnějších mágů Fairy Tail. Natsu, Gray, mistr Makarov, Erza, Mirajane, Cana, Elfman, Evergreen, ... všichni. Něco však bylo špatně. Na vodní hladině stála malá holčička - Mavis.

Po zničení Fairy Tail

Svět se změnil

Zerefa na dlouhou dobu nikdo neviděl. Ve světě se však změnily priority. Magická rada začala po Zerefovi pátrat, Fairy Tail zkrachoval a většina členů odešla, protože bez těch silných to nemělo cenu. Fairy Tail se utápěl v chudobě. Stal se synonymem pro nejhorší cech.

Poslední aktivity

>