Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
86

Ulquiorra Cifer

Ulquiorra je členem armády kapitána Aizena v seriálu Bleach. Nese titul „4. Espada“, což značí, že je v první desítce nejsilnějších členů. Je velice inteligentní a za několik okamžiků dokáže zanalyzovat situaci, ve které se právě nachází. Chová se však naprosto chladně, jeho aspektem smrti je totiž prázdnota.

Nikdy neukazuje své pravé já, možná proto, že žádné ani nemá. Neví, co je bolest, cíl, smysl. Nezabývá se věcmi, které nezajímají Aizena. Na 4. pozici v Espadě je pouze proto, že nechce ukázat svou pravou sílu. Je dost pravděpodobné, že to on je z Espady ten nejsilnější, jelikož jako jediný ovládl třetí formu, ve které dokáže sesílat techniky devastující celá města. V soubojích se nijak nevzrušuje. Téměř vždy má jednu ruku v kapse a proti většině protivníků nevytáhne ani meč. Poraženým má ve zvyku udělat díru skrze krk na stejném místě, jako ji má on sám.

Před dávnými dobami

Minulost

O jeho minulosti se toho moc neví. Než se vypracoval do podoby Vasto Lorde (nejsilnější a nejmenší forma Hollow podobná člověku), musel stovky ne-li tisíce let jako normální slabý hollow a zabíjet ostatní hollow jako potravu. Postupně se vypracoval od této tupé podoby přes Giliana, Ajuchase až právě k Vasto Lorde. Po celou dobu žil v Hueco Mundo, což je oblast, kde se zdržuje většina Hollow.

Někdy během jeho života ho do své armády naverboval Sosuke Aizen a dal mu ještě větší sílu tak, že ho mu umožnil rozbít svou masku a tím získat i síly Shinigami (bohové smrti, mezi něž patří i Aizen). Kdežto Shinigami mohou získat sílu Hollow tak, že si masku vytvoří, síla Hollow exponenciálně roste s tím, jak se jejich maska zmenšuje. Z tohoto důvodu Ulquiorra nosí pouze půlku své masky a v jeho uvolněné formě masku ztratí úplně.

Hueco Mundo
Ve 113. episodě

První setkání

Poprvé v seriálu se Ulquiorra objevuje ve městě Karakura, kam jde pod Aizenovým příkazem zkontrolovat, zda se nově objevený Shinigami Ichiho, hlavní postava seriálu, dá považovat za hrozbu. Spolu s Ulquiorrou přichází další člen Espady, Yami, který na rozdíl od Ulquiorry vše kolem sebe ničí a všechny zabíjí.

Asi ze stovky lidí v okolí kráteru, kam ti dva dopadli, přežije jediná holka – Tatsuki. „Ulquiorro, je to ten člověk, kterého hledáme?“ táže se Yami. „Yami, tvé mentální schopnosti musí být dost nízké, když nepoznáš, že s bídou stojí na nohách, už jen když jsi v její blízkosti,“ odpovídá bez jakéhokoliv zaujetí Ulquiorra a ještě dodává: „Je to jen odpad.“

Ulquiorra
Ve 114. episodě

První boj

V ten samý okamžik přichází už o něco schopnější dvojice Ichigových kamarádů, Orihime a Sado. Oba dva ale jednou ranou zneškodní Yami a když už se schyluje k nejhoršímu, přichází sám Ichigo. Ani ten ale na Yamiho nestačí. Ulquiorra opět bez jakýchkoliv emocí, reakcí a nadšení celou situaci analyticky sleduje ve svém nehnutém postoji.

Na scénu přichází další dva legendární Shinigami, Urahara a Yoruichi, kteři Yamiho přemohou, ale když ho chtějí zabít, Ulquiorra jednou rukou zablokuje jejich útok a oba se dají na ústup. „Neutíkej, srabe!“ zakřičí Yoruichi. Ulquiorra při otevírání brány do Hueco Mundo praví: „Svůj cíl jsme splnili. Kurosaki Ichigo nepředstavuje pro velectěného Aizena žádnou hrozbu.“ a společně s Yamim zmizí.

Před válkou

Únos Orihime

Za několik měsíců Aizen rozkázal, že má přivézt Ichigovu kamarádku Orihime pro její dokonalé léčící schopnosti. Překvapí ji v přechodu mezi tímto světem a světem Shinigami. „Teď půjdeš se mnou, ženo. Nemáš právo odmlouvat, nemáš právo odporovat. Pokud tak učiníš, tví přátelé zemřou,“ pokusí se Ulquiorra vyřešit situaci bez násilí a povede se mu to.

Ulquiorra ji umožní strávit poslední noc ve světě lidí a rozloučit se s jedním jediným člověkem. Není to dobrá vůle, ale chladná logika. Skutečnost, že se Orihime stihla rozloučit znamená, že odešla dobrovolně a Shinigami ji nebudou chtít zachránit.

Ať už ale Orihime odešla dobrovolně nebo ne, Ichigo, Sado a Ishida se vydávají do Hueco Mundo. Při cestě se k nim ale Shinigami postupně přidávají. Z počátku jen dva, důstojník a podkapitán, ale nakonec se zde objevují i kapitáni a z výpravy je plnohodnotné válečné tažení o záchranu jedné dívky.

Orihime a Ulquiorra
Při výpravě do Hueco Mundo

Bitva o Hueco Mundo

Únos Orihime byl pouhým Aizenovým trikem, jak dostat mnohé Shinigami do Hueco Mundo, aby je zde uvěznil a sám se vyrazil na invazi do světa lidí. V Hueco Mundo zbylo 7 členů espady včetně Ulquiorry a mnoho dalších slabších Hollow.

Ichigo a všichni jeho přátelé si doslova prosekávají cestu a nepřátelé porážejí jednoho po druhém. Porazí 6 členů Espady až nakonec zbyde Ulquiorra, kterému Aizen přikázal hlídat sídlo před vetřelci.

Ichigo proti Ulquiorrovi
Bitva o Hueco Mundo

Rozdíl sil

Ichigo vnikne do hradu. „Proč na mě nezaútočíš?“ táže se Ulquiorra. Ichigo řekne, že není jeho nepřítel a že nesmí ztrácet čas. Než však Ulquiorra stačí doříct větu „A co když jsem já ten, kdo unesl tvou kamarádku?“ má meč pod krkem a rozpoutá se velkolepý boj.

Ichigo získal od posledního setkání strašlivou sílu. Dokáže se proměnit v Hollow a využívat jeho sílu. Hned v prvním momentě si Ichigo nasadí svou masku ve své nejsilnější podobě a sešle svůj nejsilnější útok na Ulquiorru, který má stále ruce v kapse. A nic. Ulquiorra jeho nejsilnější útok zablokuje pouhou rukou a za pár sekund Ichiga zabije. Skrze krk mu udělá díru a bez jakéhokoliv náznaku radosti z vítězství pomalým krokem odejde.

Ulquiorra zabil Ichiga
Před smrtí

Poslední boj

Ichigo nakonec s pomocí Orihime ožije a znovu vyhledá Ulquiorru. Ten nechce bojovat a pokouší se vytrvalého Ichiga odradit svými řečmi o jeho síle. Ichigovu touhu po boji to ale jenom posiluje a z plného hrdla křičí: „Ber mě vážně a vytas svůj meč!“

Na to Ulquiorra odpoví: „Espada má zakázáno uvolňovat své meče kdekoliv v prostoru Las Noches, protože je to zkrátka až příliš moc velká síla na to, aby byla používána uvnitř.“ Hned na to Ulquiorra vyrazí po věži nahoru a Ichigo za ním.

Ulquiorrova síla
Před smrtí

Segunda Etapa

Oba letí dlouho, Las Noches je obrovská stavba měřící mnoho kilometrů, až když se ocitnou na samotné střeše, Ulquiorra svůj meč uvolní do druhé formy. Ichigovi se začnou podlamovat kolena. Takovou ohromnou sílu ještě neviděl. Reiatsu (duševní tlak) má takovou hustotu, že prší z nebe.

Ulquiorra se ho opět pokouší přesvědčit, aby Ichigo odešel, ale ten se k tomu nemá. „Věděl jsem, že jsi silný, ještě než jsem sem přišel. Ty si myslíš, že se vzdám jenom proto, že jsi silnější?!“

„Dobrá tedy, člověče. Dovol mi, abych tě poučil. Ressurension: Segunda Etapa. Ichigo zemřel. Ulquiorra zabil Ichiga.

Před smrtí

Silný nepřítel

Ulquiorra se tentokrát pojistil a do jeho rány umístil své reiatsu, takže se ho Orihime snažila oživit marně. Ulquiorru se mezitím snažil zabavit Ishida. Ten ale neměl šanci, Ulquiorra ho bez mrknutí oka vyřídil a zamířil k Orihime.

„Za...chrá...ním, za...chrá...ním,“ se najednou začalo opakovaně ozývat z místa, kde se zjevila neznámá postava. Fanoušci Bleache mají jedno přísloví, které platí vždy a všude: „Co Ichiga nezabije, to ho posílí. Co Ichiga zabije, to ho posílí ještě víc.“ Ichigo se nechal ovládnout svými vnitřními silami a s devastující silou překonal i Ulquiorru. Země se bortila, vzduch se chvěl, ale Ichigova síla se nedala porazit. Ichigo už nepoznával své přátele, chtěl zabít všechny kolem sebe.

Ichigo
Před smrtí

Procitnutí

Ulquiorra využil až příliš ze své síly a začal umírat. V posledních chvílích svého života pohlédl do očí té nejbližší lidské bytosti, která na tomto světě existovala a stejně tak i taro rusovlasá dívka pohlédla do očí Ulquiorrovi.

Nebyl to jen upřímný pohled. Bylo to mnohem více. Byl to pohled obsahující pochopení. Ač to byli nepřátelé, jen Orihime dokázala plně pochopit Ulquiorrovu osobnost. Orihime k němu natáhla ruku, Ulquiorra poprvé v životě poznal, co to jsou emoce a se slovy: „Zrovna, když mě lidé začali zajímat.“ se s litujícím výrazem ve tváři se obrátil v prach.

Ulquiorra umírá

Poslední aktivity

>