Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
77

Sasuke Uchiha

Sasuke je posledním přeživším z klanu Uchiha v seriálu Naruto. Ve společnosti je velice oblíbený. Všechny holky jsou do něj zamilované a spolužáci zas uznávají jeho sílu. Sasuke je nejlepším studentem a vyniká ve všech předmětech.

Bohužel, Sasukemu je společnost absolutně ukradená. Je hodně věcí, které nesnáší a jen málo těch, které má rád. A pak má také jedno přání, nebo spíše cíl. Vyrovnat se staršímu bratrovi Itachimu a jednoho dne ho zabít, protože to byl právě on, kdo klan vyvraždil.

Jeho nejbližším přítelem je Naruto, kterého zároveň ale ze všech nejvíc nesnáší.

Narození

Nový Uchiha

Sasuke se narodil do slavného rodu Uchihů jako druhorozený syn Mikoto a Fugaku Uchiha. Jeho starším bratrem byl Itachi, který byl pokládán za génia a nejschopnějšího ninju své generace.

Krátce po Sasukeho narození vypukla Velká válka ninjů. Itachi svého brášku ochraňoval a uklidňoval jak jen to šlo. To ale nezabránilo tomu, že Sasuke často plakal.

Itachi a Sasuke
5 let

Velký bráška

Válka skončila a oba bratři rostli do síly. Z malých dětí se postupně stávali ninjové. Sasukeho ale trápilo, že mu bratr nevěnuje žádný čas. Vždy ho akorát pinknul do čela se slovy „Promiň Sasuke, snad někdy příště.“

Sasuke se ale nedal odbýt a pronásledoval Itachiho na trénink. Když se ho snažil napodobit, vymknul si kotník a Itachi musel Sasukeho nést na zádech domů. Při cestě mu vyprávěl o historii klanu Uchihů. Sasuke se zas pochlubil, že zítra se koná slavnostní zahájení jeho přijetí na akademii.

Itachi a Sasuke
6 let

Pošetilý malý bráško

Jednoho večera se Sasuke zdržel ve škole a domů se vracel pozdě večer. Něco mu ale bylo divné. Když procházel čtvrtí Uchihů, nikoho neviděl. Nikoho živého. Na ulici spatřil mrtvou sousedku, se kterou ještě ráno mluvil. A kousek dál bylo několik dalších mrtvol.

Sasuke měl strach a co nejrychleji doběhl domů. To, co viděl, ho změnilo na vždy. Na zemi leželi mrtví rodiče a nad nimi stál Itachi, který na Sasukeho vrhl kunai. „Pr... proč?“ tázal se malý Sasuke ležící v křečích na zemi. „Abych poměřil svou schránku,“ odpověděl Itachi.

Sasukeho popadl nepředstavitelný vztek. Na jeho absolutně bezvýznamný útok ale Itachi odpověděl: „Pošetilý malý bráško, jestli si přeješ mě zabít, tak mě nenáviď, zhnus si mě a přežij nehezkým způsobem. Tak běž, běž a přilni k životu. A pak, jednou, až budeš mít oči jako já, tak přijď.“. Hned na to Itachi zmizel.

Sasuke
7 let

Rival

Sasuke se uzavřel do sebe a byl ještě více samotářský, než kdy předtím. Jeden kluk ze třídy ho ale pořád otravovat a považoval za rivala. I přesto, že Sasuke byl ve všem nejlepší a on ve všem nejhorší. Byl to Naruto.

Při prvním cvičném souboji těchto dvou Sasuke v mžiku zvítězil. „Ta nenávist v očích... Je jako moje. Ne, tahle je silnější. Ale není určena pro mě,“ pomýšlel si Naruto po prohraném souboji.

Sasuke a Naruto
7 let

Sakura

Sasuke byl ve třídě velmi oblíbený, všechny spolužačky do něj byly zamilované. Mezi nimi byla i Sakura. Jednou s ním mluvila o Narutovi, kterým, jako všichni, pohrdali. „Co může ten Naruto vědět o utrpení. Nemá žádné rodiče, kteří by ho potrestali a dělá si co chce.“

Navzdory své aroganci byl právě Sasuke jediný, kdo Naruta chápal. Odpověděl Sakuře: „Pokárání od rodičů vůbec nemůžeš srovnávat se samotou. Jsi otravná.“

Sasuke a Sakura
13 let

Kvalifikace týmu 7

Roky plynuly a Sasuke v sobě stále dusil myšlenku na pomstu. Bez problému odmaturoval a měl nastoupit jako genin do tříčleného týmu. Spolu se Sasukem v něm byl i Naruto a Sakura, dívka, která Sasukeho milovala. Mistrem týmu byl Kakashi

Pro Sasukeho byli ale oba jenom přítěž. Neměl zájem o kamarády nebo o holku a dával to patřičně najevo. Chtěl jenom získat sílu. Nejdříve ale museli projít zkouškou. A to navzdory tomu, že Kakashi byl známý tím, že ještě nikdy nikoho nenechal projít.

Tým 7
13 let

Tým 7

Cílem zkoušky bylo ukrást rolničky Kakashimu. Kakashi si ale jenom četl jeden ze svých oblíbených románů a vůbec nebral situaci vážně. I přesto ty děti neměly šanci. Naruto i Sakura se pokusili o pár kousků, ale Kakashi byl na úplně jiné úrovni.

Jedinému Sasukemu to myslelo. Přišel na to, že cílem není sebrat rolničky, ale spolupracovat. To byl onen klíč, díky kterému všichni složili zkoušku. Když byl tým 7 definitivně sestaven, přišlo na řadu vzájemné představení.

Naruto i Sasuke se rozpovídali o svých zálibách, ale Sasuke řekl jen toho: „Je málo věcí, které mám rád a hodně věcí, které nesnáším. A pak mám jedno přání, nebo spíše cíl. Zabít jistého muže.“

Tým 7
13 let

Chůze po stromech

Kakashi zadal týmu 7 nový trénink - koncentraci chakry. Proto se tým 7 snažil chodit po stromech pouze pomocí nohou tak, že nahromadili chakru v chodidlech.

Jako jediná to zvládla Sakura. Naruto se Sasukem trénovali celý den a celou noc bez ustání, ale k ničemu jim to nebylo. Sakura byla šťastná, že zapůsobila na Sasukeho.

Celou situaci sledoval Kakashi. Věděl, proč je Sakura jediná, která uspěla a v duchu přemýšlel: „Sakuro, ty máš malé množství chakry a snadno jej ovládáš. Ale chakra těch dvou... je mnohem vyšší, než ta tvoje. Dalece převyšuje i mou chakru.“

Trénink
13 let

Vlnková země

První vážnější misí týmu 7 byla ochrana klienta před lupiči ve Vlnkové zemi. Poměrně snadná mise se ale změnila v extrémně nebezpečnou situaci. Nepřítelem totiž nebyl lupič, ale elitní ninja Zabuza se svým pomocníkem Hakuem.

Síla jounina byla nepředstavitelná. Sasuke nic nezmohl. Navzdory tomu Naruto dokázal v extrémních situacích bojovat. To Sasukeho vyděsilo. On potřebuje získat sílu, aby zabil svého bratra. Ale jak, když je silnější i ňouma Naruto, který byl vždy ve všem nejhorší?

Při této misi probudil Sasuke svůj Sharingan, speciální oko Uchihů poskytující poskytující velkou sílu.

Sasuke a Naruto
14 let

Orochimaru

Tým 7 splnil nespočet misí a bylo na čase se posunout z genina na vyšší úroveň - na chuunina. K tomu bylo třeba složit Chuuninskou zkoušku. Ta se skládala ze tří částí, které Sasuke překonával bez problému. Během plnění zkoušky v Lese smrti ale se svým týmem narazil na Orochimaru.

Byl to legendární shinobi dalece přesahující cokoliv, co Sasuke ve svém životě poznal. Sasuke se nemohl ani hnout už jen když byl v jeho blízkosti. Orochimaru se chtěl zmocnit jeho těla pro laboratorní pokusy, proto mu předal sílu v podobě prokleté pečetě a dodal „Jestli chceš ještě větší sílu, vyhledej mě.“

Prokletá pečeť
13 let

Chidori

První dvě části byly úspěšně za týmem 7, nyní zbývala poslední část. Z úspěšně postupujících se sestavil stromový harmonogram dvojic. Vítězové spolu budou bojovat tak dlouho, dokud nezůstane jediný.

Zkoušky se konaly až za 14 dní. Kakashi hodlal celou tuto dobu věnovat tomu, aby Sasukeho naučil ultimátní techniku - Chidori. Jednalo se o proud chakry vystupující z ruky v podobě blesků.

Naučit se tu techniku šlo velice těžko. Nakonec nestihl začátek bojů Chuuninské zkoušky a jen tak tak dorazil epickým nástupem doprostřed arény na svůj boj.

Sasuke trénuje
14 let

Chuuninská zkouška

Jeho protivníkem byl jistý Gaara. Kdyby jeho protivníkem byl kdokoliv jiný, bez problému by vyhrál. Jenže Gaara nebyl na úrovni genina a nebyl tu kvůli zkoušce.

Byl to válečník vyslaný Písečnou vesnicí, aby otestoval sílu Listové vesnice. Boj nakonec nemohl být dokončen, protože vypukla invaze.

Chidori
14 let

Proč jsi tak slabý?

Po neúspěšné invazi do Listové se uskutečnil pohřeb Hokageho a vše se postupně vrátilo do starých kolejích. Další den ráno se v mlze nad vesnicí objevily dvě zahalené postavy v pláštích. Sasuke se od jednoho ninji dozvěděl, že jeden z nich je Itachi.

Tak jako tehdy, ho popadl nepředstavitelný vztek. Tentokrát bylo ale vše jinak. Sasuke uměl bojovat. Rozeběhl se za bratrem s jediným instinktem - zabít. I když Sasuke nesmírně zesílil, boj nedopadl nijak obstojně. Itachi ho vyřídil pohybem jedné ruky a pravil: „Jsi slabý. Proč jsi tak slabý? Protože postrádáš nenávist!“. Hned na to ho začal mučit Sharinganem tak, že mu v mysli přehrával vyvraždění klanu té noci stále dokola.

Itachi a Sasuke
14 let

Bojuj se mnou!

Sasuke si po této události připomněl, jak moc slabý je. Ležel v bílém pokoji nemocnice a přemýšlel o životě. V zápalu zoufalství vyzval Naruta na souboj. Souboj se měl odehrát na střeše nemocnice. Narutův Rasengan proti Sasukeho Chidori.

Kakashi je ale zastavil a k žádnému střetnutí nedošlo. Sasuke uraženě odešel do opodál ležícího lesa. Za chvíli za ním přišel Kakashi a začal ho kárat za jeho chování.

Sasuke na něj naštvaně začal křičet: „Ty nevíš, jaké je to ztratit rodinu. Co kdybych zabil někoho, kdo je ti blízký?“ Kakashi ale jen s ne šťastným úsměvem odpověděl: „Nikdo takový už nežije. Všichni byli zabiti.“

Sasuke
14 let

Sbohem

Už to nebylo k vydržení. Sasuke tolik toužil po síle, že zradil a opustil vesnici a jedné temné noci se vydal za Orochimarem. Sakura to věděla a čekala na něj za účelem ho zastavit. Vyznala mu svou lásku a řekla, že ho vždy obdivovala a že chce, aby tu s ní zůstal.

Jako jedinému člověku v celém seriálu ji tichým hlasem upřímně poděkoval za tato slova. Hned na to ji ale omráčil a zmizel. Sasukemu se mezitím na útěku začal probouzet druhý stupeň prokleté pečetě.

Prokletá pečeť
14 let

Naruto vs. Sasuke

V Údolí konce, kde se kdysi střetli dva největší shinobi všech dob, se nyní měli střetnout i Naruto se Sasukem. Síla obou byla vyrovnaná. Sasuke aktivoval druhý stupeň prokleté pečetě.

Narutův vztek rostl, což způsobilo uvolnění jednoho ocasu devítíocasého démona Kyuubiho uvnitř něj. Sasuke se svým Chidori měl namířeno přímo k Narutovu Rasenganu.

Po střetnutí těchto dvou entit následoval výbuch. Naruto upadl do bezvědomí, Sasukemu už nezbývala žádná síla. Začalo pršet. Přemýšlel nad tím, proč se Naruto tolik snaží. Po chvíli utekl pryč za Orochimarem.

17 let

Shippuuden

Uplynuly dlouhé 3 roky, než se Sasuke setkal se svými starými kamarády. Celou tu dobu trénoval u Orochimara. Věděl, že ho Orochimaru chce jen využít a pak se zmocnit jeho těla, ale za tu sílu to byl schopen akceptovat.

Sasuke byl na straně zla a získal nepředstavitelnou sílu. Nepostřehnutelnou rychlostí se přiblížil k Narutovi a tichým hlasem pravil: „Tak jako jsem tě tehdy z rozmaru ušetřil, teď ti jen tak z rozmaru život seberu.“

17 let

Kyuubi

Díky síle svého Sharinganu pronikl do Narutovy mysli. Byl zde obraz Kyuubiho. „Chakra zlověstnější, než ta moje a oči jako Uchiha Madara...“ komentoval démon přítomnost Sasukeho.

Ten jen arogantně odpověděl, že ho MadaruKyuubiho na prach. Nebýt Orochimara, Naruto by zemřel. Orochimaru ale Sasukeho zastavil a společně utekli pryč.

Sasuke, Naruto a Kyuubi
17 let

Proti mistrovi

                                                                                                                                                                  
17 let

Itachiho smrt

                                                                                                                                                                   Itachi Umírá
17 let

Akatsuki a Taka

                                                                                                                                                                   Sasuke v Akatsuki
17 let

5 Kage

                                                                                                                                                                   Sasuke proti 5 Kage
17 let

Danzouova smrt

                                                                                                                                                                   Sasuke vs. Danzo
18 let

Návrat domů

                                                                                                                                                                   Návrat domů
18 let

Sbohem navždy

                                                                                                                                                                   Itachi a Sasuke
18 let

Stanu se Hokagem!

                                                                                                                                                                   Tým 7
18 let

Ying a Yang

                                                                                                                                                                   Madara zabil Sasukeho
18 let

Madara Uchiha

                                                                                                                                                                   Naruto a Sasuke
18 let

Kaguya Otsutsuki

                                                                                                                                                                   Tým 7 a Kaguya
18 let

Ty jsi vážně... otravná

                                                                                                                                                                   Sasuke zabil Sakuru
18 let

Údolí konce

                                                                                                                                                                   Sasuke
Kolem 18 let

Závěrečný souboj

Sasuke byl už od svého dětství na straně zla a během této doby svedl s Narutem mnoho soubojů. Nicméně teprv teď ze sebe oba dva vydají maximum a svedou poslední bitvu - o osud celého světa.

19 let

Velká pouť

Po té náhlé změně smýšlení se Sasuke nemohl vyrovnat se zlem, které napáchal. Listová se rozhodla mu trest prominout a se souhlasem všech vyrazil Sasuke na velkou pouť do světa.

Měsíce a roky bojoval proti zlu a stále chodil po světě. Když se doslechl, že Naruto a Hinata budou mít svatbu, poslal orla se stručným vzkazem: BLAHOPŘEJI. I když zde nebyl podepsán, Sakura věděla, od koho je.

Sasuke na cestách
32 let

Shledání

Na svých cestách se Sasuke dostal do blízkosti Listové. Sarada tuto informaci slyšela od současného Hokage Naruta. Hned se vydala na dobrodružství, jelikož její touha poprvé vidět tátu byla neukojitelná.

Přišla za ním do jedné opuštěné budovy a chtěla ho překvapit. Co však nevěděla, Sasuke byl na tajné mise zaměřené na lidi, kteří využívají Sharingany ke svému prospěchu. Sarada měla také Sharingan, a proto hned při prvním setkání chtěl svou dceru zabít.

Sasuke a Sarada
32 let

Uchiha Shin

Zanedlouho na scénu dorazil Uchiha Shin,. Sasukemu a Narutovi nedělalo problém ho porazit. Oba ukázali svou skutečnou sílu, čímž naprosto oslnili Saradu.

Sasuke hned po této události vyrazil opět do světa pátrat po známkách Otsutsuki. Před svých odchodem nostalgicky pinkl Saradu do čela tak, jak to kdysi dělával Sasukemu jeho bratr a rozloučil se se svou ženou Sakurou. Sarada byla nesmírně pyšná, že její táta je právě Sasuke.

Uchiha Shin a Sasuke
33 let

Kaguyin palác

Sasuke ve světě pátral po paláci Kaguyi. Našel zde zašifrovaný svitek, který nedokázal přečíst ani svým Rinneganem. Jeho výpravu ale ukončili dva z rodu Otsutsuki. Sasuke se stáhl a donesl svitek do Listové, Narutovi.

Boruto chtěl Sasukeho za svého mistra, a proto na něj zaútočil. „Jdi pryč, než si ublížíš,“ pravil Sasuke poté, co udělil Borutovi lekci. Poté, co se Boruto naučil Rasengan ho ale Sasuke přijal jako žáka.

Sasuke a Boruto

Poslední aktivity

>