Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
85

Pein

Pein je vůdcem teroristické organizace Akatsuki v anime seriálu Naruto. Postrádá jakoukoliv osobnost nebo emoce. To protože se nejedná o žijící bytost. Pod označením Pein se míní 6 mrtvých těl (6 sfér) na dálku ovládaných pomocí Rinneganu, velice silné oční techniky.

Pein vznikl na popud Nagata, jenž si uvědomil, jak je svět krutý a nechal se ovládnout bolestí. Pein vyjadřuje myšlenku „Svět pozná bolest.“ Cílem Peina je nastolit světový mír - shromáždit bijuu energii na to, aby mohl vyhladit lidstvo.

Moc lidí o tom neví, ale v pozadí vystupuje i jako vůdce Skryté deštné vesnice. Nechá si říkat Bůh. Po celém světě se šeptá, že zde vládnou jakési abnormální síly. Je natolik silný, že sám dokázal zničit celou Skrytou listovou vesnici i s jejich ninji. Většinu svého času je ukryt na vyvýšených místech ve Skryté deštné a pozoruje déšť.

Hlavní představitel Peina má krátké oranžové vlasy, místo očí Rinnegan a do celého těla zapíchány chakrovody. Jedná se o již mrtvého Yahika, bývalého kamaráda Nagata. Yahiko dříve vedl Akatsuki s cílem učinit svět lepším a všem pomáhat.

Po válce

Akatsuki

Žili byli tři sirotci, jejichž rodiče byli zabiti ve válce, Yahiko, Nagato a Konan. Společně se psem se toulali po světě, kradli jídlo a snažili se přežít. Jednou potkali Jiraiyu, legendárního shinobi, jenž je vzal do učení. To proto, že ho zaujal Nagatův Rinnegan - legendární oko. Jiraiya si myslel, že Nagato je dítětem z proroctví, které spasí svět. Tím byl ale nakonec Naruto.

Po několika letech se ze všech tří se stali silní shinobi a rozhodli se pomáhat světu. Založili skupinu, jež měla za cíl pomáhat všem, kteří to potřebují. „Co kdybychom ji pojmenovali Akatsuki?“ navrhl Yahiko.

Akatsuki
Po založení Akatsuki

Smrt je začátek

Chodili světem, bojovali proti zlu a nabírali další členy. Z Akatsuki se stávala rodina. Jednoho dne ale narazili na Hanzō Salamandra. Byl silnější, než ti tři a měl nepřátelské úmysly. „Zabijte vůdce své skupiny, nebo vás zabiju všechny,“ vyzýval členy Akatsuki.

Yahiko věděl, že to myslí vážně, a proto sám naběhl na Nagatovu dýku a ukončil svůj život. „Žij s Konan. Jsi zachránce tohoto světa. Ty víš, že to můžeš udělat.“ To byla poslední slova Yahika vyřčena z posledního dechu. Nagata popadl vztek. S pomocí svého Rinneganu přivolal bájnou sochu Gedo, čímž nepřítele porazil. Zároveň si ale nenávratně poranil páteř.

Smrt Yahika
Po smrti Yahika

Vznik

Nagato a Konan ukončili spolupráci s ostatními členy Akatsuki a odešli domů, do Skryté deštné vesnice. Nagato pomocí Rinneganu ovládl Yahikovo mrtvé tělo a vnukl mu něco, co připomínalo život. K Yahikovi připojil dalších 5 těl a pojmenoval je 6 sfér bolesti - Pein.

6 sfér Peina
Po smrti Yahika

Svět pozná bolest

Pein se ujmul vlády ve Skryté deštné. Každý, kdo kladl odpor byl zabit. Konan vždy stála za zády Nagatovi, jehož fyzická schránka degenerovala a nebyla schopna pohybu. Nagato žil už pouze jako Pein.

Akatsuki nebyla rozpuštěna, naopak. Pravá Akatsuki měla vzniknout právě teď. Pein hledal po světě ty nejlepší shinobi a verboval je do Akatsuki. Nakonec měla Akatsuki 10 členů. Každý člen byl extrémně silný shinobi na úrovni Hokageho.

Itachi Uchiha, jenž vyvraždil svůj klan. Deidara, podle kterého je umění výbuch. Sasori, jenž přeměnil své tělo v loutku. Nesmrtelný Hidan... S touto obrovskou silou zahájila Akatsuki svůj plán. Nastolit světový mír tak, že lidstvo bude vyhubeno.

Akatsuki
Před útokem na Konohu

Mistr a žák

Akatsuki po světě lovila Jinchuuriki (nositele bijuu), což vzbudilo pozornost. Pláště s červenými mraky začaly být obávaným znamením zla. Jirayia, svého času šťastným poustevníkem a legendárním sanninem se rozhodl situaci prozkoumat a vyrazil do Skryté deštné.

Ač se Jirayia maskoval, Pein ho okamžitě odhalil a zaútočil. „Yahiko, jsi to ty? Proč jsi se dal na cestu zla?“ tázal se ve snaze odvrátit boj. Marně. „Vy jste nepoznal bolest, jakou jsem poznal já, Mistře.“ Oba svedli velkolepý boj. Jiraiya dokonce zničil tři Peinova těla.

Síla Peinova Rinneganu se ale nedala překonat. Nejen, že všech 6 sfér mělo stejné zorné pole a tudíž neexistoval žádný slepý bod, ale každá sféra měla unikátní schopnost Rinneganu. Hlavní Pein dokázal manipulovat s gravitačním polem a další zas oživovat mrtvé. Jiraiya zemřel. Ještě předtím ale odeslal do domovské Skryté listové vzkaz: „Ten pravý není mezi nimi.“

Mistr a žák
Po smrti Itachiho

Útok na Konohu

Jelikož se Kyuubiho uvnitř Naruta nepodařilo chytit, Pein se rozhodl, že na lov do Skryté listové vyrazí sám.

Bylo slunečné ráno. Děti si hráli na hřišti, dospělí se bavili o každodenních věcech a všichni si užívali klidu. V tom se ale uprostřed vesnice zjevilo 6 postav v pláštích s červenými mraky. Velký výbuch následovalo zjevení obřích zvířat s Rinneganem místo očí. Ti lidé, kteří přežili, začali panikařit a utíkat. Každá ze sfér Peina se vydala jiným směrem, jejich chování však bylo identické. „Kde je Uzumaki Naruto?“ tázal se Pein těch, které potkal. Pokud neodpověděli, zabil je.

Pein zjistil, že Naruto ve vesnici není. Nic mu tedy nebránilo invazi ukončit. Hokage a speciální jednotky ANBU se ho snažili zastavit, ale jejich síla ani zdaleka nestačila. Vystoupil vysoko na nebesa a seslal své nejsilnější jutsu. Shinra Tensei, pravil, načež se z celé vesnice stal jenom velký kráter. Téměř nikdo nepřežil.

Po zničení Konohy

Poustevník

V kráteru posetém mrtvolami se objevil Naruto, jenž se právě vrátil z tréninku sennin módu. Zděsil se. Všude kolem viděl těla svých přátel ležící v loužích jejich vlastní krve. Hned v prvním okamžiku ukázal, co poslední měsíce trénoval. S pomocí poustevnického módu jednou ranou zničil jedno z Peinových těl. Za chvíli další, a pak další. Sennin mód byl na úplně jiné úrovni, než si kdo dokázal představit. Zbylo už jen Yahikovo tělo.

Narutův sennin mód ale skončil a Pein pak bez problému protivníka porazil. Když se ho chystal zabít, do cesty se mu připletla Hinata, dívka, která právě vyznala Narutovi lásku. Byla bez šance a Pein ji hned zabil. To ale probudilo sílu dřímající uvnitř Naruta...

Finální bitva

Kyuubi

Objevily se první čtyři ocasy devítiocasého démona. Pein dokázal držet krok. Za okamžik se ale objevily další tři. Síla Kyuubiho byla nepředstavitelná. Pein se rozhodl použít Shibaku Tensei - techniku, která umístí střed gravitace do vzduchu a přitáhne k sobě všechno v její blízkosti.

Naruto se ale osvobodil a začal se objevovat devátý Kyuubiho ocas. K tomu nakonec ale nedošlo, protože si Naruto uvědomil, že by to znamenalo absolutní destrukci všeho. Na jedné straně stál vysílený Pein a na straně druhé Naruto bez sennin módu nebo síly Kyuubiho.

Došlo k poslední potyčce. Naruto zkombinoval své oblíbené techniky Rasengan a Kage bunshin a Peina nakonec porazil.

Pein poražen
Před smrtí

Smrtelná oběť

Naruto věděl, že „Ten pravý není mezi nimi“ a začal hledat Nagata, jenž až doteď Peina ovládal. Nagato se ukrýval v blízké jeskyni. Netrvalo dlouho a byl odhalen. Naruto spatřil podvyživené tělo, jež bylo připojeno k přístroji připomínající velký kříž. Byla zde i Konan, jež hned chtěla zaútočit na Naruta. Nagato ji však zastavil s tím, že je to příliš silný nepřítel a stejně by ho neporazila.

Nagato i Naruto začali filosofický rozhovor o světě. Pod tíhou Narutových optimistických názorů Nagato řekl: „Přenechávám ti osud tohoto světa.“, použil schopnost Rinneganu vrátit život a oživil všechny, které při útoku na Konohu zabil. Byla to sebezničující technika, při které sám zemřel.

Nagato umírá
Po smrti

Opět spolu

Konan stejně jako Nagato svěřila osud světa Narutovi a v míru odešla. Pochovala mrtvé tělo hned vedle toho Yahikova. Protože měl Nagato stále svůj Rinnegan, o obranu jeho těla svedla Konan velkou bitvu, ve které nakonec prohrála a jako poslední z této trojice také zemřela.

Opět spolu

Poslední aktivity

>