Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
96

Obito Uchiha

Obito Uchiha je záhadným ninjou z Listové vesnice v seriálu Naruto, který vyrůstal bez rodičů. Narodil se o 25 let dříve, než se odehrává začátek děje seriálu, avšak divák se s ním setkává jako s malým 12letým chlapcem ve vzpomínkách jeho kamaráda Kakashiho.

Nebyl příliš nadaný ninja, na akademii byl terčem posměchu svých spolužáků. Byl zamilovaný do své spolužačky Rin, jež se k němu jako jedna z mála chovala velice přátelsky. Téměř vždy chodil na setkání pozdě, protože rád pomáhal starým lidem, za což si často vysloužil bonbon nebo jinou sladkost.

Byl velmi pozitivní dítě, měl radost ze života a kdykoliv se ocitl blízko Rin, celý zčervenal. Jeho největším snem bylo stát se Hokagem.

Kolem 10 let

Škola

Obito žil bez rodičů a nejvíce dobrodružství zažíval právě ve škole. Měl zde spoustu nepřátel, kteří si neodpustili jedinou příležitost ho ponížit za jeho neschopnost. Bylo zde také hodně lidí, kteří ho ignorovali. A pak zde byla Rin – dívka, z níž Obito nemohl spustit oči.

Obito si s Rin často chodil sedat na lavičku do parku, kde si spolu povídali. Slíbil jí, že se jednou stane Hokagem a ona jemu zas to, že na Obita bude do té doby dávat pozor a bude jeho strážným andělem. To byl životní slib.

Mladý Obito
Ve 13 letech

Čtyřčlenný tým

Závěrečnou zkoušku zmeškal, nakonec však s vypětím všech sil a především s pomocí Rin, dokázal akademii absolvovat. Mohl tedy nastoupit jako genin do čtyřčlenného týmu, se kterým bude chodit na mise.

Pro chlapcovo štěstí, byl v týmu s Rin, ale pro jeho smůlu byl dalším členem týmu Kakashi - nejnadanější ninja ze třídy, který svými schopnostmi nejednou rozzuřil žárlícího Obita. Obito ho bral jako rivala, ale Kakashi ho vůbec nepokládal za vážného soupeře a spíše nad ním vždy jen namyšleně odfrkl, ať nezdržuje.

Mistrem těchto tří byl budoucí čtvrtý Hokage Minato Uzumaki. Hned při první společné misi dal Obito najevo svou nedochvilnost. Nemohlo za to ale nic jiného, než jeho dobré srdce. Kdykoliv potkal starého člověka, hned mu chtěl pomoci. Obito měl proto velice vřelý vztah ke starým lidem, kteří mu často dávali jako odměnu sladkost.

Tým Minato
Kolem 13 let

Dětský slib

Jak šel čas, jeho „kamarád“ Kakashi, který měl Obita stále jen za otravného nekňubu, se vypracoval až na jonina. Všichni z vesnice a především z týmu mu dali nějaký dárek jako gratulaci, ale Obita tato skutečnost štvala natolik, že on jediný nedal nic.

Při jedné misi si Obito poranil ruku a snažil se předstírat, že to nebolí. Rin se ale na něj zamračeně podívala a téměř až násilím ho donutila, aby si od ní nechal ruku ošetřit. Tím dokázala, že svůj dětský slib o Obitově ochraně myslela vážně.

Obito a Rin
Kolem 14 let

Konec radostí

Kakashi byl známý svým absolutním dodržováním pravidel, i za cenu života spolubojovníka. Když šel tento tým poprvé bez Minata na misi, Rin byla unesena a dostala se do smrtelného nebezpečí. Kakashi ale nechtěl sejít z cíle mise a zachránit ji. To vše s odůvodněním, že ve světě ninjů jsou ti, kteří nedodržují pravidla, odpad. Obito na to odpověděl „Ve světě ninjů jsou ti, kteří nedodržují pravidla, odpad. Ale ti, kteří se vykašlou na své kamarády jsou mnohem horší, než odpad!“

Oba se po krátkém dialogu rozhodli jít do jeskyně, kde byla Rin uvězněna. Nepřátelé byli poraženi a Obito dokonce probudil svůj Sharingan, který měl od narození jako každý jiný Uchiha. Naneštěstí se jeskyně začala bortit.

Kolem 14 let

Zdánlivá smrt

Kus skály padal na Kakashiho, do kterého ale Obito strčil a sám na sebe nechal kámen spadnout. Rozdrtil mu celou polovinu těla a smrt Obita byla jistá. Z posledních chvil kamarádsky promluvil ke Kakashimu, omluvil se, že mu nedal žádný dárek a dodal, že to teď napraví.

Dal mu jeden vlastní Sharingan. Poté Kakashi i Rin rychle utekli z jeskyně. Obitovo mrtvé tělo zasypané v kamenech už nikdy nikdo nenašel.

Obito pod kamenem
Kolem 14 let

Madara

Od této doby byl Kakashi znám jako kopírovací ninja, protože se Sharinganem dokázal zkopírovat téměř jakoukoliv nepřátelskou techniku. Co však nikdo nevěděl bylo to, že Obito přežil. V blízkosti incidentu se nacházela jeskyně starého a umírajícího Madary Uchihy.

Madara Obita zachránil od smrti, za což mu Obito chtěl poděkovat. „Děkování není na místě,“ přerušil ho Madara.

Madara chtěl uskutečnit svůj plán Tsuki No Me k ovládnutí světa, a k tomu potřeboval čas a komplice. Obito se však na něčem tak odporném nechtěl podílet a rozhodl se, že Madaru opustí a půjde domů za Rin, na kterou neustále myslel.

Madara ho pustil, ale klidně řekl, že se stejně hned vrátí a že tu na něj počká. Obita jeho slova dopalovala. Nevěděl, proč by se sem měl někdy vracet. Chtěl odsud co nejrychleji pryč.

Obito a Madara
Kolem 14 let

„Jsem v pekle“

Obito se vydal z jeskyně domů. Doslechl se, že v blízkosti je dvojice ninjů z Listové vesnice obklíčena několika desítkami nepřátel ze Skryté mlžné vesnice. Věděl, že to je Kakashi s RIn. Okamžitě se rozeběhl na místo.

To, co viděl, ho změnilo navždy. V této chvíli se udál největší zlom jeho života. Jakmile dorazil na místo, viděl Kakashiho ruku se zabijáckou technikou Chidori skrz hrudník Rin, jež právě zemřela.

Obitův i Kakashiův Sharingan se kvůli smrti blízké osoby transformoval do pokročilé formy - Mangekyo Sharingan. Kakashi ale nebyl původní nositel, sílu neustál a omdlel.

Obita popadl vztek a zloba, jako nikdy. Nechal se jí plně ovládnout a s hlasitým křikem brutálně pozabíjel všechny nepřátele ze Skryté Mlžné vesnice. Jsem v pekle, řekl polohlasně, když se procházel v louži krve svých protivníků. Ke Kakashimu se nechtěl ani přiblížit a místo okamžitě opustil.

Kakashi zabil Rin
Kolem 14 let

Tsuki No Me

Vše to zvládl díky jedné specifické schopnosti svého nového Mangekyo. Obito se dokázal odhmotnit a přemístit část svého těla do jiné dimenze. Následkem toho ho nemohl nikdo ničím zasáhnout a zranit. Hned na to nezamířil nikam jinam, než zpět k Madarovi.

V momentě, kdy zemřela Rin, přestal pokládat tuto realitu za důležitou a chtěl pomoci Madarovi s Tsuki No Me, jenž měl za cíl vybudovat naprosto mírový svět. Cílem tohoto plánu bylo uvrhnout celý svět do nekonečného genjutsu (iluze).

Madara vysvětlil Obitovi, co musí udělat. Řekl, ať časem vyhledá malého chlapce Nagata, jenž má už od útlého věku Madarův Rinnegan a řekne mu, ať založí organizaci, jež naverbuje nejlepší ninji z celého světa a bude shromažďovat bijuu (ocasé démony) potřebné pro Tsuki No Me a dále, až nastane čas na velkou válku ninjů, ať Madaru oživí svým Rinneganem. Chvíli na to se Madara odpojil z přístrojů, jež ho držely při životě, a zemřel.

Obito
V 17 letech

Akatsuki

Čas plynul a Obito stárnul. Už to nebyl ten radostný chlapec. Stal se z něho muž a terorista, který neváhal kohokoliv zabít, aby splnil svůj cíl. Neměl žádné pohádkové ideály o této realitě a o svém plánu. I když plnil Madarův úkol, už ho nikdy nehodlal oživit a chtěl celou věc řídit sám.

Obito sílil a cestoval po světě, aby našel Nagata a když se tak stalo, ponukl ho, aby založil výše zmíněnou organizaci. Nagato se tehdy pohyboval po světě se svými kamarády Yahikem a Konan. Nápad takové organizace se jim velmi zamlouval, jelikož tito tři chtěli skutečně světu pomáhat a chtěli opravdový mír. Organizaci tedy časem založili a nazvali ji Akatsuki. Obito se od této chvíle nechal nazývat Madara a nosil masku zakrývající celý obličej vyjma jednoho oka. Ze tmy tahal za nitky Nagata, aby tahal za nitky zbytku Akatsuki.

Yahiko, Konan a Nagato
V 18 letech

Útok na Konohu

V Listové měli Obita všichni za mrtvého a měli plné ruce práce s organizací Akatsuki a především s neznámým maskovaným mužem. Byl den, kdy se narodil Naruto, a celou vesnici zdevastoval devítiocasý démon Kyuubi. Kyuubi byl však ovládán Sharinganem tohoto maskovaného muže, který zaútočil na vesnici také.

Maskovaný muž byl tak mocný, že vedl rovnocennou bitvu i se čtvrtým Hokagem, Minatem Uzumaki. Útok Kyuubiho byl ale nakonec odvrácen, maskovaný muž se stáhl. Za nedlouho v Listové vypuklo peklo. Jistý Itachi Uchiha vyvraždil svůj klan a následně vstoupil do Akatsuki pod podmínkou, že organizace už znovu nezaútočí na Listovou.

Obito a Minato
Ve 30 letech

Nováček v Akatsuki

Maskovaný muž se na scéně objevil znovu až za 10 let pod jménem Tobi. Vydával se zde za nováčka, který právě nastoupil do Akatsuki. Bojoval po boku svého partnera Deidary, který však byl z Tobiho na prášky. Všichni Tobiho měli za nemehlo, protože si ze všeho dělal jen srandu a v boji toho moc neuměl.

Tobi (Obito) si někdy nechal říkat Nikdo nebo Madara.

Maskovaný Tobi
31 let

Válka přichází

Když se za několik měsíců konal sjezd pěti Kage, objevil se na možná nejstřeženějším místě na světě jako by nic a vyhlásil všem pěti velkým národům čtvrtou velkou válku ninjů. Zbylí členové Akatsuki se spojili s Kabutem, který uměl oživovat mrtvé.

Kabuto měl v záloze mrtvá těla většiny členů Akatsuki, několik desítek elitních ninjů a pak jedno tělo, kterého se bál i samotný Madara - tělo pravého Madary. 100 000 naklonovaných a oživených jednotek Akatsuki stálo proti 80 000 jednotek spojené aliance ninjů, v jejichž čele stálo všech 5 Kage.

Kolem 31 let

Velká válka

Hned na to šel Madara za kamarádkou již mrtvého Nagata, jež střežila jeho tělo, aby si vzal Nagatův Rinnegan. Konan však nechtěla říct, kde je Nagato pohřben, a proto svedli tito dva vyrovnaný boj.

Madara by, nebýt Sharinganové techniky Izanagi, jež odvrací smrt, zemřel. Nakonec ale Konan porazil a dostal z ní, kde se Rinnegan nachází. Na většině bojištích Akatsuki prohrála a Madara nastoupil do bitvy se svým novým Rinneganem.

Starému Tsuchikagemu bylo něco divné, protože si Madaru, kterého jako jediný ze všech Kage zažil, pamatoval jinak. Jeho mohutná síla ho ale přesvědčila, že to zřejmě bude opravdu Madara.

Obito ve válečné masce
Kolem 31 let

Tobi, Madara nebo Nikdo?

Když do boje nastoupil Tobi, aliance začala okamžitě prohrávat. Síla 7 bijuu v kombinaci s Mangekyo byla nepřekonatelná. Kabuto se ale takticky rozhodl oživit pravého Madaru.

Oba Madarové si rozdělili bojiště a zatímco pravý šel sám proti celé armádě spojených národů, falešný šel společně se svými 7 bijuu proti posledním dvěma zbývajícím bijuu v Narutovi a Killerovi Bee. Naruto se pokoušel navázat konverzaci a ptal se, kdo je. Falešný Madara však odpověděl, že jeho existence je nepodstatná a že on je Nikdo.

To Naruta vyprovokovalo: „Jak si sakra můžeš dovolovat nazývat se nikým, a přitom terorizovat svět?! Já ti tu masku strhnu!“.

Kolem 31 let

Maska strhnuta

Narutova pravá síla byla v jeho dobrém srdci. Bijuu byly po tisíciletí bráni jako monstra a využívání jako hrubá síla. Když ale Naruto zachránil čtyřocasého, loajalita všech se obrátila a všichni začali bojovat proti Tobimu.

Ten je však mohl ovládat Rinneganem a Sharinganem, a proto je opět uvěznil do sochy Gedou. Narutovi se podařilo rozbít masku nepřítele. Pravý Madara se mezitím vypořádal s celou armádou i s jejich Kagy. I když byl falešný Madara nazývaný Nikdo neskutečně silný, byl viděl propastný rozdíl mezi tímto a pravým Madarou.

Starý obito
V závěru války

Shledání kamarádů

Opodál bojující Kakashi, Narutův bývalý mistr, poznal hned, o koho se jedná. Měl podezření už dřív, protože Sharingan falešného Madary měl stejnou schopnost, jako Sharingan Kakashiho, ale až teď věděl na jistotu, že se jedná o Obita.

Kakashi se ho pokoušel vyslechnout a ptal se, proč se tak změnil, ale když falešný Madara nedával najevo emoce a veškerými krásnými vzpomínky pohrdal, vyslovil Kakashi svůj poslední verdikt: „Obito, musím zničit tvé současné já, abych zachránil tvé staré já.“ Boj je vyrovnaný nezemře v něm ani jeden protivník. Válka pokračuje.

Obito a Kakashi
V závěru války

Obito šesti cest

Obito sloučil stávajících 7 bijuu a vytvořil původního desetiocasého Juubiho, což bylo v souladu s plánem Tsuki No Me. Obito se stal jinchuurikim (nositelem) tohoto démona, jenž nejsilnější útok osmi a devítiocasého zablokoval pouhým prstem.

Naruto opět zavedl konverzaci s Obitem, který popíral všechny lidské hodnoty a vše srovnával s pouhou iluzí této reality. „Říkáš, že vše kolem sebe nesnášíš a musím říct, že jsem to dříve také tak cítil. Možná právě proto vím ze všech nejlíp, že tvým největším snem je stát se Hokagem,“ pravil Naruto.

Obita tato slova nostalgicky zasáhla, ale navenek nedal nic znát a pokračoval v boji. Desetiocasý byl nakonec poražen. Všichni bijuu byli osvobozeni a polomrtvý Obito prohodil se svým kamarádem Kakashim pár slov.

Obito šesti cest
31 let

Smutný konec

Pravý Madara si vzal svůj původní Rinnegan z Obitova ležícího těla. Mezitím se Obitovo staré já prodralo na povrch a spojilo se s Kakashim. Poslední boj těchto dvou kamarádů po boku však nemá nejlepší konec.

Obito pomalu, ale jistě umírá a proti Alianci stojí nepřítel, jenž nemá sobě rovného. Pravý Madara se stal nositelem Juubiho a pravá válka začíná teprv teď.

Obito před smrtí
31 let

Kaguya Otsutsuki

Navzdory Madarově monstrózní síle, on konečným nepřítelem nebyl. Madara byl zrazen svým spojencem Zetsuem a bodnut do zad. Zetsu tento okamžik plánoval tisíce let, protože chtěl osvobodit původní nositelku veškeré chakry na této planetě - Kaguya Otsutsuki. Ta byla po dlouhé tisíce let zapečetěná v Měsíci.

Všichni byli bez šance. Kaguya nepocházela z této planety. Byla na úplně jiné úrovni, než kdokoliv.

Kaguya Otsutsuki
Před smrtí

Rin

Naruto a Sasuke se silou Kaguyiních potomků Ying a Yang dokázali s Kaguyou držet krok. Kaguya ale zaútočila na Kakashiho, jeho smrt měla přijít co nevidět.

„Sstaň se dobrým Hokagem,“ popřál Obito Narutovi, obětoval se a zachránil svého dávného kamaráda Kakashiho.

Někde mezi životem a smrtí se Obito setkal s Rin. Prý ho celou dobu pozorovala a čekala na něj. Byla to skutečnost, nebo pouze Obitova představa? Tak či tak, Obito zemřel a poslední jeho myšlenka patřila bezesporu jeho odvěké lásce Rin.

Obito a Rin

Poslední aktivity

>