Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
70

Madara Uchiha

Madara Uchiha je jedním z nejsilnějších ninjů všech dob ze seriálu Naruto. Narodil se asi o století dříve, než se odehrává samotný děj seriálu. To bylo v době, kdy ještě žádné skryté vesnice neexistovaly a všechny klany spolu válčily v otevřené válce.

Byl ambiciózní a také patřičně pyšný. Avšak hluboko uvnitř byl také velmi citlivý. Tuto vlastnost v něm dokázal vycítit pouze jediný člověk - jeho nejlepší a zároveň jediný kamarád Hashirama.

Během života mu byl zabit bratr a nakonec ho zavrhl i jeho vlastní klan, což Madaru změnilo k nepoznání. Stal se z něj jeden z nejzápornějších charakterů v celém seriálu, podílel se na čtvrté velké válce ninjů a usiloval o uvrhnutí celého světa do nekonečného genjutsu.

Kolem 13 let

Dětství

Madarovo dětství bylo naplněno válkou a násilím. V době jeho dětství byl úhlavním nepřítelem Uchihů klan Senju, ze kterého také pocházel jeho jediný kamarád Hashirama. Poprvé se potkali u řeky, kterou se tehdy ještě mladý Madara snažil přehodit kamenem, neúspěšně. Hashirama mu pomohl, a i když neznali svá jména a tedy nevěděli o svých klanech a tom, že jsou úhlavní nepřátelé, zkamarádili se a k řece chodili denodenně.

Madara i Hashirama byli překvapeni silou toho druhého, jelikož oba byli velmi nadaní a nikdy nepotkali nikoho, kdo by se jim vyrovnal, až doteď. Postupně plánovali, že až skončí válka, tak vybudují vesnici, ve které děti nebudou znát násilí. Vesnici ukrytou v listí. Madara byl povahou velmi výbušný a často křičel na Hashiramu, který z toho měl akorát deprese, ale oba celou situaci brali s nadhledem.

Kolem 13 let

Konec kamarádství

Madara měl bratra, kterého nadevše miloval, stejně tak jako Hashirama miloval svého bratra. Jednou se ale stalo, že je při cestě k řece sledovali jejich klany a chtěli toho druhého zabít. Madara a Hashirama se však varovali svými symbolickými kameny, které tak často házeli přes řeku, s vyrytými nápisy „uteč“ a „pozor“. Oba přežili, ale několikaměsíční kamarádství Madary a Hashirami skončilo. Klany po dlouhá léta bojovaly, až se jednou Madara stal vůdcem všech Uchihů, stejně tak jako Hashirama všech Senju.

Ve 30 letech

Skrytá listová

Síla obou dvou byla nesmírná a jednou zkrátka muselo dojít k tomu, že se oba střetnou. V jedné potemělé bitvě byl Madarův mladší bratr zabit a to vyústilo onen boj obou vůdců klanů. Boj to byl vskutku velkolepý, ale Hashirama nakonec Madaru porazil.

Místo toho, aby ho zabil, se ho ale zeptal, co má udělat pro mír mezi Senju a Uchihy. Madara odpověděl prostě: „Pokud chceš dokázat, že jsi hoden mít mír, zabij sebe nebo svého bratra.“ Hashirama na nic nečekal a pokud to znamenalo mír, vztáhl na sebe nůž. Než to však stihl, Madara ho zastavil s tím, že mu to jako zkouška stačí a dlouholetí nepřátelé se stali opět přáteli. Zavládl mír a co víc, Madara a Hashirama uskutečnili svůj dětský sen, vybudovali Skrytou listovou vesnici.

35-80 let

Nepřátelství a smrt

Vše se dařilo, i když mezi Uchihy a zbytkem vesnice bylo mírné napětí kvůli odlišnosti. Když ale došlo na volbu Hokageho (vůdce vesnice), i přes svou nechuť byl zvolen Hashirama a Madara ze strachu o Uchihy nabádal svůj klan k převratu. Ti ho ale prohlásili za blázna a odstrčili od sebe. Madara slovně vyhlásil válku Skryté listové vesnici a sám odešel neznámo kam. Za nějaký čas se v Údolí konce opět uskutečnil boj mezi Hashiramou a Madarou a opět vyhrál Hashirama. Madaru měli všichni za mrtvého a on tedy měl dostatek klidu na to odstartovat svůj plán, Tsuki No Me - uvrhnout celý svět do nekonečného genjutsu (iluze) a vytvořit svět plný míru.

Stárnoucí Madara přebýval v opuštěné jeskyni, až jednoho dne ve stáří, kdy ho při životě držela jen umělá životní energie, naverboval do svých služeb mladého chlapce Obita. Tomu svěřil svůj Rinnegan, jenž měl schopnost oživit mrtvé a řekl mu, ať ho oživí, až přijde čas. Hned na to se odpojil z přístrojů, jenž ho držely při životě a zemřel.

Po smrti

Oživení a válka

Uběhlo pár desítek let a začala 4. velká válka ninjů. Byla to válka mezi Akatsuki, jenž oživovali mrtvé a mezi všemi pěti velkými národy. Celá válka hrála ve prospěch národů, ovšem jen do chvíle, kdy byl Madara znovu oživen. Paradoxně vzato ho neoživil Obito, jak se původně plánovalo, ale jeho spojenec Kabuto. Neoživil ho však Rinneganem, ale pouze mu navrátil duši přes zakázanou techniku Edo Tensei. Každý, kdo sešle Edo Tensei může oživené ovládat, Madarova moc byla ovšem úplně na jiné úrovni, a proto byl Kabuto rád i za to, že to byl jeho spojenec, byť s vlastní vůlí a ne loutka.

Po smrti

Neporazitelný

Hned, jak byl Madara oživen se na místo přesunula armáda spojených národů čítající několik stovek až tisíc ninjů, ve které byl mimochodem i Naruto, v té době velice silný shinobi ovládající sílu devítiocasého démona. Madara byl sice silný, ale nikdo nečekal, že až tak moc. Při jednom Madarovu útoku mnoho shinobi aliance začalo zahazovat zbraně a rezignovaně se smát. „Nemožné...“ „On je úplně mimo naší ligu.“ „Tak tohle je síla bohů?“

Bez větších problémů srovnal sám celou armádu národů se zemí a chtěl zjistit jedno - jak moc silní jsou Kagové (vůdce 5 skrytých vesnic hlavních národů: Hokage, Tsuchikage, Raikage, Kazekage a Mizukage), zkrátka 5 nejsilnějších ninjů ze všech národů.

Po smrti

5 Kage

Přesunul se tedy k nim na jiné bojiště a opět byl hrubě zklamán. Síla ve světě za těch 100 let od původního Madarova života zřejmě hodně klesla, jelikož Madara opět bez větších problémů porazil všech 5 Kage najednou a přesunul se ke svému úkolu - Tsuki No Me.

35 let v novém životě

Madara povstává

K tomu, aby mohl celý svět uvrhnout do genjutsu potřeboval gigantické množství energie a to mohl najít jen v devíti ocasých démonech, z nichž jednoho v sobě měl i Naruto. Ocasí démoni, tzv. Bijuu, byla obávaná stvoření devastující města a krajinu. Všichni se jich báli a stranili, i samotná Akatsuki celá desetiletí plnící Madarovu vůli tyto démony jednoho po druhém chytala, ovšem při válce byli opět všichni vypuštěni. Než ale Madara mohl jít tento úkol plnit, Itachi zrušil oživení všech oživených jednotek pomocí Edo Tensei. To znamenalo, že se všichni oživení rozplynou do vzduchu, včetně Itachiho. Madara však opět prokázal svou výjimečnou sílu a jednoduše seslal techniku, která ho z Edo Tensei vysvobodila. Teprve nyní Madara skutečně znovupovstal, ve své plné síle. Byl ovšem bez očí (svůj původní Rinnegan věnoval Obitovi, který ho zas dal Nagatovi, a oči, které dostal při oživení Edo Tensei se mu při znovuzrození rozpadly.

35 let v novém životě

Lov na Bijuu

Madara zkusil zariskovat a šel sám proti ničivé síle devíti ocasých démonů (Bijuu) i s jejich nositeli (Jinchuuriki). Bez očí byl však schopen s touto ohromnou silou, se kterou i samotná Akatsuki válčila desítky let, vést pouze rovnocennou bitvu. Nedokázal bijuu porazit. Spojenec Zetsu mu však od Obita donesl jeho jeden původní Rinnegan a v tuto chvíli se vše změnilo. Jedinou technikou srazil k zemi všech 9 Bijuu a druhou technikou na to je bez problémů uvěznil. Těchto 9 Bijuu sloučil do jednoho desetiocasého démona Juubiho a stal se jeho Jinchuurikim (nositelem).

35 let v novém životě

Tsuki No Me

S touto monstrózní silou neměl ve světě konkurenci. Po rozprášení několika posledních ochránců dobra seslal na Měsíc nekonečné genjutsu, od kterého se odrazilo zpět na Zem a všichni na planetě se dostali do nekončící iluze. Z hlíny vyklíčil Boží strom, který všechno živé zabalil podivnými vlákny a schoval do kukly. Na stromě byly tisíce a miliony těchto kukel, a každý si v té kukle prožíval svou vlastní realitu. Někdo se shledal se svou láskou, jiný se stal vůdcem lidí. Druhý zas žil šťastně s rodinou a další byl zas zaneprázdněn prací. Všechny tyto zážitky se odehrávali jako pouhá iluze ale ti, kdo je prožívali je brali jako realitu. Tímto byl Madarův plán Tsuki No Me po dlouhém staletí uskutečněn. Ve světě zavládl mír.

35 let v novém životě

Madara šesti cest

Několik přeživstvých ale zůstalo, v hlavní roli samozřejmě Naruto a Sasuke, kteří mezitím získali sílu bájného Rikudou Sennina. Konečně se mohl rozpoutat závěrečný souboj. Naruto a Sasuke spolupracovali a chvílemi se Madarovi i vyrovnali, bohužel, zanedlouho byl Madara zrazen svým spojencem Zetsuem, který ho bodl do zad.

Před smrtí

Opravdový konec

Madarovo tělo bylo ještě po zbytek války využíváno vědomím matky Rikudou Sennina, ovšem na konci války bylo opět poraženo a Madara se opět shledal s taktéž oživeným Hashiramou, který byl v jeho životě vlastně jediným pravým přítelem i nepřítelem zároveň. Hashirama věděl, že Madara je v jádru dobrým a citlivým člověkem, a proto s ním strávil jeho poslední chvíle. Tím skončil život možná i nejopuštěnějšího člověka celého seriálu.

Poslední aktivity

>