Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
80

Konan

Konan je kunoichi (ženskou ninjou) a členem teroristické organizace Akatsuki v seriálu Naruto. Chová se tajemně a k cizím i chladně, ale v nitru je velice empatická a vyspělá. Vyrostla jako sirotek, jelikož ji ve 2. velké válce ninjů zemřeli rodiče. Měla pouze dva kamarády, Yahika a Nagata, jenž byli taktéž ze stejného důvodu sirotci.

Konan má schopnost rozložit se na listy papíru, které dokáže na dálku ovládat. Často má ve zvyku si z těchto papírů složit bílá křídla, a proto ji v domovské Skryté deštné neřekne nikdo jinak než anděl.

10 až 13 let

Chudoba

Konan žila poklidným životem se svými rodiči ve Skryté deštné vesnici. Když ale začala válka, rodiče jí zabili ninjové ze skryté listové a Konan musela domov opustit. Na svých cestách potkala i stejně starého chlapce Yahika. Za nedlouho se k nim přidal ještě pes a další sirotek Nagato. Po celé roky chodili po světě, žebrali, kradli a zkrátka dělali vše nutné pro přežití. Sirotci

13 let

Výcvik

Osud Konan se změnil v momentě, kdy celá trojice potkala legendárního sannina Jiraiyu. Chtěli po něm, aby se stal jejich mistrem a vycvičil z nich silné shinobi. A tak se i stalo. Naučil je používat ninjutsu. Společně si zřídili chalupu jakožto základnu. Konan se plně naučila využívat svou schopnost rozložit se na listy papíru a manipulovat jimi vzduchem na dálku.

13 let

Systém kartiček

Jiraiya zde zavedl kvůli bezpečnosti systém kartiček. Když kdokoliv z čtveřice odešel z chalupy, musel kartu se svým portrétem otočit lícem nahoru, v opačném případě ji zas vrátil rubem s červeným pozadím vzhůru.

Jiraiyovy kartičky
16 let

Shinobi jsou připraveni

Když Jiraiya za několik let uznal, že jsou připraveni vkročit do života, opět je opustil a šel svou cestou. Yahiko měl sen o světovém míru, a proto celá trojice začla pomáhat lidem v okolí a bojovat proti zlu. Byly to ale pouze drobné činy, proto se po čase rozhodli vydat se na pouť do světa, ve které zajistí opravdový mír. Jiraiyův systém kartiček stále přetrvával, proto se chystali všichni otočit svou kartičku lícem vzhůru. Učinila tak Konan a než došlo na Yahika a Nagata, zaútočila na ně nepřátelská přesila. Jediná kartička Konan tedy zůstala lícem vzhůru a celá trojice uprchla tajnou chodbou.

Konan trénuje
17 let

Akatsuki

Ve světě se k této trojici začali připojovat další lidé s podobnými úmysly a po nějaké době se na své pouti rozhodli založit nějakou oficiální skupinu, ve které by byli všichni, jenž toužili po míru. Yahiko ji pojmenoval Akatsuki.

Akatsuki
17 let

Yahiko odchází

Z politických důvodů byl ale za několik měsíců zabit Yahiko a vše zůstalo na Nagatovi a Konan. Nagato se rozhodl následovat sen Yahika (pravda, i když po svém) a z Akatsuki se časem stala vlivem odporných politických aktivit a manipulátorství teroristická organizace s elitními shinobi (ninji) a v příběhu se z ní stal hlavní nepřítel.

Yahiko odchází
Kolem 19 let

Pein

Akatsuki měla celkem 10 členů a vedl ji tzv. Pein. Byl na chlup podobný Yahikovi a on to Yahiko opravdu byl. Nagato se rozhodl, že Yahika bude využívat svým Rinneganem jako prostředníka. Peina tvořilo celkem 6 takovýchto mrtvých těl a všechny ovládal Nagato. Konan vždy byla někde po boku Nagata.

Anděl
Kolem 34 let

Svět pozná bolest

Tato dvojice už ale nebyla ta radostná chátra jako dřív. Síla těchto dvou překonávala jakékoliv hranice a propracovali se až do vedení Skryté deštné. Pein byl nazýván Bohem a Konan díky svým papírovým křídlům zas Andělem. Někdy od těchto časů se o Deštné vesnici začalo šeptat po celém světě. Prý v ní vládnou nějaké abnormální síly a každý, kdo se nepodrobí, zemře.

Konan a Pein

34 let

Proti mistrovi

Jiraiya, svého času šťastným poustevníkem a občasným obyvatelem Skryté listové se rozhodl situaci prozkoumat, úplně sám se vydal do Skryté deštné. Ač se snažil zachovat anonymitu, Pein ho rychle vycítil a začal s ním bojovat. Emoce šly stranou, bylo irelevantní, že zde proti sobě stál učitel a jeho žák. Jiraiya byl sice legendární poustevník, ale moc Peinova Rinneganu se nedala překonat. Mistr zemřel.

Jirayia zemřel
35 let

Nagato odchází

Časem i Nagato podlehl smrti, když se obětoval, aby vrátil život těm, které zabil. Konan se uzavřela do sebe. Vše, co od světa chtěla, bylo štěstí jejich dvou kamarádů, z nichž nebyl ani jediný živ. Když ji opustil i Nagato, přestala mít jakékoliv ambice mezi zlými členy Akatsuki, opustila po více jak 15 letech organizaci a pochovala Nagata vedle Yahika. Nagato odchází

Před smrtí

Boj o Rinnegan

Nagato měl však velice mocné oko, Rinnegan. Někdo jiný z Akatsuki si ho chtěl vzít. Konan svedla s Obitem velkolepou bitvu o ochranu mrtvého Nagata.

Před smrtí

Shledání

Bohužel, Obito byl jedním z nejsilnějších shinobi vůbec a Konan zabil. Ta s posledním nádechem života poslala jeden lístek poskvrněný vlastní krví do původní Jiraiyovi skrýše, ve které už 20 let nikdo nebyl, a přitiskla ho na svou kartičku, která jakožto jediná byla stále lícem vzhůru.

Karty celé trojice tedy byly červené a vypadalo to, že jsou všichni doma a právě tento význam má obrovskou symbolickou hodnotu. Smrt Konan je vůbec ten nejdojemnější okamžik ze všech. Hned na to těšíc se na opětovné shledání s dvěma kamarády zemřela...

Konan umírá

Poslední aktivity

>