Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
97

Itachi Uchiha

Itachi je záhadnou, geniální a hrdinskou postavou ze seriálu Naruto. Vystupuje zde jako ninja, jenž vyvraždil svůj klan s výjimkou svého mladšího bratra Sasukeho, zradil svou vesnici, kterou následně opustil, a přidal se k teroristické organizaci Akatsuki. Avšak navzdory všemu, Itachi tak konal pro ochranu vesnice a především Sasukeho, kterého nadevše miloval a hodlal udělat vše, aby jej ochránil. I za cenu toho, že ho vesnice i bratr bude nenávidět.

Jméno Itachi znamená v překladu „Lasička“. Narodil se ve znamení Blížence, má krevni skupinu AB, měřil 175 cm a vážil 57 kg. Itachi měl tmavé oči a vlasy zčesané dozadu do copu, který později překrýval pláštěm Akatsuki. Ve tváři měl 2 velké vrásky. Neoficiální zdroje uvádí, že jeho IQ převyšovalo hodnotu 200.

Ve 4 až 5 letech

Dětství

Před samotnou zradou, kdy žil jakožto prostý obyvatel Skryté listové vesnice, byl pokládán za génia a nejschopnějšího ninju své generace. Byl také velice moudrý a vyspělý, nikdy však svůj intelekt nezneužil a vždy se choval velice přátelsky.

Jeho rodiče ho od útlého věku vůbec nechápali, v 7 letech dokázal přemýšlet na úrovni Hokagů a později mu nerozuměli ani oni. Ve svých 5 letech byl svědkem války ninjů, ale po celou dobu války se schovával s novorozeným Sasukem a sliboval mu, že ho ochrání a zůstane s ním. Byly to doby, kdy ještě Itachi neovládal ninjutsu. To se však během několika let mělo změnit.

Mladý Itachi
V 5 až 6 letech

Škola nestačí

V 5 letech byl Itachi přijat na ninjovskou akademii, avšak hned v začátcích přišel za otcem, aby ho naučil ninjutsu. Na otázku „Neučíte se ho náhodou v akademii?“ odpověděl „Tam je to moc lehké.“ Otec byl na Itachiho pyšný a ukázal mu základní techniku Uchihů - přeměnu chakry na oheň. Když mu chtěl vysvětlit, jak složit pečetě a techniku seslat, Itachi ještě předtím vše udělal sám a snad ještě lépe, než otec.

Často chodil sám trénovat do lesa, a to i v době školní výuky. Jednou zde potkal Shisuie Uchihu – o pár let staršího chlapce s myšlenkami o míru ne nepodobnými těm Itachiho. Z těchto dvou se stali nerozluční kamarádi.

Itachi si s nikým na akademii nerozuměl. Proto tam posílal stínového klona a měl více času na vlastní záležitosti. Jednoho dne to zjistil jeho učitel a vše oznámil vedení. Stínový klon je technika dalece převyšující schopnosti nejen dětí v Itachiho věku, ale i absolventa celé akademie. Rozhodlo se, že Itachi odmaturuje již v 6 letech.

Itachi a Sasuke
7 let

Bolest žití

Hned po akademii se stal společně se dvěma dalšími absolventy a mistrem součástí týmu 2. Chodili spolu na mise a zažívali nejrůznější dobrodružství. Jednoho dne ale narazili na Obita Uchihu, nepřítele nesmírně silnějšího. Itachiův kamarád z týmu byl zabit.

„Život se rodí a zaniká. Tehdy jsem nerozuměl tomu, co je skutečná bolest. Bolest ze ztráty života. Tehdy jsem to cítil prvně. Byl jsem donucen si to uvědomit. Ten pocit ze ztráty něčeho drahého.“ Honily se Itachimu myšlenky v hlavě, když v náruči držel spícího brášku. „Jestlipak i ty jednou pocítíš takovou bolest a probudíš své oči, Sasuke?“

Itachi nechtěl žít ve světě plném nepřátelství a se slovy „Život nemá smysl?“ skočil z útesu. Během pádu si ale vzpomněl na Sasukeho. Nechtěl ho nechat v tomto zkaženém světě samotného, a proto se na poslední chvíli zachránil.

Itachi
V 10 letech

Nerozluční bratři

Jeho otec v něm viděl někoho, kdo zajistí klan, až tu on nebude, a proto mu na úkor Sasukeho věnoval veškerou pozornost. Jako jediný Uchiha se stal ANBU (speciální jednotkou) a ve 13 dokonce i kapitánem ANBU.

Vedle toho za ním běhal malý Sasuke, jenž chtěl pomoct s tréninkem v házení shurikenů. Itachi ho však vždy pinkl do čela se slovy „Promiň Sasuke, snad někdy příště.“ Sasuke si jednou nedal říct a o kousek dál se snažil Itachiho napodobit, ale vyvrtl si nohu a Itachi ho pak nesl na krku domů.

Cestou potkali sídlo policie Listové vesnice a Itachi začal vyprávět o tom, proč je v jejich znaku erb Uchihů, Sasuke se ale jenom smál. „Proč by se kluk, co se právě zranil, smál?“, zeptal se s úsměvem na tváři Itachi. Sasuke se pochlubil tím, že zítra bude slavnostně přijat na akademii. Jeho otec na to ale vůbec nebyl zvědav a chtěl s Itachim v ten samý den řešit klanové záležitosti. Itachi však otce zarazil s tím, že půjde se Sasukem.

Itachi a Sasuke
Ve 13 letech

Štěstí končí

Sasuke se zeptal táty, proč se ho bratr straní. „Itachi je trochu jiný. Nevyhledává společnost jiných lidí.“

„Jsi mnou znechucen? tázal se Itachi, protože Sasuke vyrůstal v jeho stínu. Ani jeden z bratrů však necítil žádnou závist. Itachi mladšího brášku často zapojoval do svých dobrodružství na misích, i když mu Sasuke ve výsledku jenom uškodil.

Jeho kamarád Shisui ale mezitím spáchal sebevraždu. Od té doby se Itachi začal chovat jinak a zbytek klanu ho podezříval, že Shisuie zabil on.

Itachi
V 15 letech

Tajná mise

Itachi pracoval jako dvojitý agent mezi vesnicí a klanem. Klan byl však nespokojen se svým postavením a ze strachu z budoucnosti plánoval ve vesnici převrat. Itachi proto dostal ten nejhorší úkol od vesnice, jaký kdy dostat mohl - vyvraždit všechny Uchihy s výjimkou nedospělého Sasukeho, který zatím nebyl zkažen.

Byl pod takovým tlakem, jaký si nejspíš nikdo nedokáže ani představit. Pokud by Uchihy nevyvraždil, vesnice by byla oslabena kvůli převratu a v důsledku toho by začala další velká válka ninjů, protože ostatní vesnice by chtěly využít situace.

V 16 letech

Peklo

Nakonec ale přijal svou povinnost a jednoho večera, když byl Sasuke dlouho ve škole, spustil peklo. Zakryl všechny své emoce a zabil všechny Uchihy. Sousedy, vojáky, kamarády i civilisty. Když přišel domů, rodiče pochopili, že si vybral druhou stranu a už dávno klečeli na zemi a sami ho pobízeli, ať jim setne hlavu.

I když byl Itachi silný, rozbrečel se. Nakonec však úkol splnil a čekal doma v přítmí na okamžik, kdy mladý Sasuke přijde domů. Když se tak stalo, začal Sasukeho pomocí Sharinganu mučit. Neustále mu v hlavě ukazoval zabití rodičů stále dokola. Konkrétně 518 400krát.

Itachi Uchiha
V 16 letech

Pošetilý malý bráško

Sasuke ležel v psychických křečích na zemi neschopen čehokoliv. Když na Itachiho po chvíli zlostně se slzami v očích zakřičel „Proč?“, Itachi popřel skutečnost: „Abych poměřil svou schránku.“

Když se Itachi chystal k odchodu (ve vesnici je od nynějška vnímán jako obyčejný vrah, s čímž souhlasil před splněním mise), Sasuke se za ním zlostně vrhl, ale Itachi se jen otočil se slovy „Pošetilý malý bráško, jestli si přeješ mě zabít, tak mě nenáviď, zhnus si mě a přežij nehezkým způsobem. Tak běž, běž a přilni k životu. A pak, jednou, až budeš mít oči jako já, tak přijď.“

Itachi vystupoval nelítostně a chladně, ale Sasukemu se zdálo, že viděl něco třpytivého v jeho očích. Než si to však stačil ověřit, byl už pryč.

Itachi
V 16 letech

Temnota Akatsuki

Itachi hned po tomto incidentu vstoupil do teroristické organizace Akatsuki výměnou za to, že Akatsuki nezaútočí na Listovou vesnici. Začátky v Akatsuki musely být pro Itachiho těžké. Všichni jsou nedůvěřiví a pak je tu také Orochimaru – slizký had, který se touží zmocnit Itachiho těla pro své laboratorní pokusy.

Itachi i přes svůj pacifismus musí zabíjet. Se svým partnerem dostává mnohé mise, úkoly a zakázky. Po tom, co zažil ve svém domově, mu už však nedělá problém zakrývat emoce a postupně si u většiny členů Akatsuki vybuduje respekt.

Při jedné misi ho Orochimaru napadne. Itachimu ale nedělá problém se ubránit a protivníka zažene.

Ve 21 letech

Návrat ranní mlhy

Znovu na scéně se Itachi objevuje až za dlouhých 5 let. Jako plnohodnotný člen Akatsuki jde se svým partnerem Kisamem na výpravu do Listové. Itachi si tuto výpravu u Akatsuki zřejmě vynutil, aby si zkontroloval, zda je Sasuke v pořádku a vesnice ho neodepsala, oficiálním důvodem je ale lov na devítiocasého démona Kyuubiho uvnitř Naruta.

Hned při vstupu do vesnice si ho všimne ninja vyšší úrovně Kakashi a společně s dalšíma dvěma na dvojici Itachi a Kisame zaútočí. Členové Akatsuki jsou ale velice silní a i když stojí proti početní převaze, bez problému je porazí.

Itachi
21 let

Ultimátní genjutsu

Kakashi se nedokázal ubránit vlivu Itachiho Shrainganu a ocitl se v genjutsu (iluzi). Síla genjutsu je dána inteligencí jeho sesilatele. Itachiho genjutsu bylo absolutní, Itachi zde mohl libovolně ovládat čas i prostor. „Od teď po dobu 24 hodin budeš cítit nesnesitelnou bolest.“

Itachi začal Kakashiho mučit. Zabodával mu do těla katany. Protože ale bolest byla pouze psychická (celá iluze se odehrávala v mozku Kakashiho, nemohl zemřít. Itachi existoval v této iluzi v mnoha kopiích a stejně tak Kakashi. Každá tato kopie pociťovala bolest všech ostatních najednou.

Mohly uplynout celé dny tohoto mučení. Po této době Itachi prohlásil: „Zbývá 23 hodin, 59 minut a 59 sekund. Kakashi musel v tomto genjutsu strávit mnoho dalších let. Ve skutečném světě ale neuplynula ani sekunda. Kakashi se uprostřed boje najednou skácel k zemi a na několik týdnů spadl do bezvědomí.“

Do situace se přidá další ninja a Itachi s Kisamem se dají raději na ústup a pokračují v oficiální misi, protože nechtějí rozpoutat válku.

Itachi mučí Kakashiho
Ve 21 letech

Setkání

Sasuke mezitím zaslechne, že Itachi je ve vesnici a hnajíce se strašnou pomstou, na kterou myslel neustále za posledních 5 let a kvůli které tak tvrdě trénoval a ze školní akademie byl vždy ze všech předmětů ten nejlepší, se rozeběhne za Itachim.

Boj však nedopadne nijak obstojně. I když Sasuke tvrdě trénoval, Itachi ho vyřídí pohybem jedné ruky. Itachi se chová, jako by Sasukem pohrdal a pomalým hlubokým hlasem praví: „Jsi slabý. Proč jsi tak slabý? Protože postrádáš nenávist!“ Hned poté mu Sharinganem znovu ukazuje události z Té noci před pěti lety. Následně uteče neznámo kam.

Itachi a Sasuke
Ve 25 letech

Rozloučení

Další Itachiho vystoupení se odehrává až za další 4 roky, kdy svým způsobem opět pokouší Listovou, avšak vždy bez ztrát na životech. Měsíce a roky postupně utíkají, Naruto mezitím dospěl a Itachi se chystá na svůj poslední čin. Čin, který někomu slíbil před celými 10 lety.

Sasuke se totiž po prvním kontaktu s Itachim nevzdal a tvrdě trénoval. Sasuke dokonce sám zradil vesnici a dal se na cestu zla, jen aby získal sílu. A povedlo se. V Listové není nikdo, kdo by se vyrovnal Sasukemu nebo Itachimu. Oba se vypracovali na mistrovskou úroveň, která nemá obdoby.

Itachi
Ve 25 letech

Příprava na smrt

Legendární boj dvou bratří by mohl začít, ale Itachi si chtěl zařídit pár věci. Vyhledá proto Naruta, který však Itachiho pokládá za nepřítele a bezmyšlenkovitě útočí. Itachi nemá na výběr a Naruta uvězní v genjutsu.

„Proč jsi tak posedlý Sasukem?“ táže se Itachi. Narutova odpověď mu vykouzlí mírný, ale upřímný úsměv: „Protože jsem mu více bratrem, než ty!“

Itachi v Narutovi ukryje svého havrana se Sharinganem a následně se zeptá Naruta (jenž se již 4 roky snaží Sasukeho zachránit z temnoty), co bude dělat, když se Sasuke rozhodne zaútočit na Listovou. Podpoří Sasukeho nebo vesnici? Naruto vůbec nechápe.

Co to bylo za havrana? Proč by Sasuke útočil na svůj domov? Itachiho myšlenkové pochody jsou zkrátka až příliš sofistikované a myslí až příliš dopředu, proto tento rozhovor zanedlouho skončí a Itachi se odebere do křesla ve skrýši Uchihu, kde čeká na Sasukeho.

Itachi
Ve 25 letech

Boj dvou bratří

Již plně dospělý Sasuke s obličejem plným bolesti, zlosti a nenávisti přišel k Itachimu, prohodil s ním několik slov a zaútočil. Perfektní rychlost, dokonalé reflexy, mistrovské techniky. Tyto schopnosti mají oba bratři, avšak Sasuke po chvíli Itachiho probodne katanou.

Co se však nestane, i když Itachi leží mrtvý před Sasukem, zároveň klidně sedí ve svém křesle a nostalgicky pozoruje Sasukeho. Celý boj se zatím odehrával v genjutsu Itachiho, který jen testoval malého bratra.

Když se Sasuke osvobodí z iluze, Itachi odhalí své Amaterasu, což je černý oheň, který spálí vše (dokonce i samotný oheň) a Sasuke zas ukáže, že plně ovládl bleskový i ohnivý element. Po delší době Itachi padne k zemi a Sasuke si oddechne v domnění, že splnil svou pomstu.

Amaterasu
Ve 25 letech

Promiň Sasuke, je konec

„Tak takhle si to se mnou chtěl skoncovat?“ ozve se hlasem Itachiho, který vzápětí aktivuje svou absolutní obranu Suusano. Sasuke proti Suusanu nemá moc šancí, jeho útoky mečem ani technikami nic nezmůžou. Itachi se pomalým a vyčerpaným krokem přesouvá k Sasukemu, který se strachy přitiskl k rozbořené zdi v domnění, že nedokáže splnit svou životní pomstu.

Itachiho ruka už je několik centimetů od Sasukeho očí, když se v tom Itachiův obličej promění v hřejivý úsměv, který popírá vše, co se dosud odehrálo. Itachiova ruka nostalgicky pinkne Sasukeho do čela se slovy „Promiň Sasuke, je konec.“ a už se definitivně zhroutí k zemi.

Itachi zemřel
Po smrti

Pravda

Sasuke je hned odveden členy Akatsuki mimo dosah Listové, kde se dozví se pravdu. Celý ten boj Itachi absolvoval jen proto, aby posílil Sasukeho. Itachi byl už předem rozhodnut, že se nechá porazit, protože by ho stejně zanedlouho zabila smrtelná nemoc.

Z těchto důvodů se Sasuke rozhodne zničit Listovou. To proto, že Listová využila a umlčela Itachiho jen aby se zachránila. Vůbec nebral ohledy na to, že Itachi to vše podstoupil dobrovolně a chtěl, aby Listová vzkvétala. Itachi je ale už mrtvý a na vše je pozdě...

Itachi Umírá
Po smrti

Oživení

Za nějaký čas začíná čtvrtá velká válka ninjů. Akatsuki ji rozpoutala proti všem pěti velkým národům a jejich skrytým vesnicím, mezi nimiž byl i národ ohně s Listovou vesnicí. Itachi byl oživen zakázanou technikou Edo Tensei, byl však pod kontrolou toho, kdo ho oživil.

Hned, jak se setkal s Narutem se však osvobodil, protože na sebe použil genjutsu Sharinganu havrana, kterého dřív ukryl v Narutovi. Itachi už ukázal svou pravou loajalitu a nyní byl už samozřejmě na straně Listové. Ihned se vypravil za sesílatelem Edo Tensei, který oživil zároveň i několik desítek dalších ninjů, aby oživení zastavil.

Itachi Edo Tensei
Po smrti

Bratři až do konce

Itachi a Sasuke se spojili a nepřítele porazili. Předtím, než Itachi zrušil oživení, Sasuke na něj dojatě promlouval „Ale bratře, pokud zrušíš Edo Tensei, už tě nikdy neuvidím...“ “Sbohem bratře.“ Itachi se stále neměl k hovoru. Až když složil poslední pečeť, tak konečně promluvil.

„Už ti nemohu dál lhát, Sasuke.“ a namířil na něj svůj Sharingan. „Řekl jsem ti celou pravdu. Už nic podobného nebudu muset nikdy udělat. Vždycky jsem ti lhal a prosil tě, ať mi odpustíš. Úmyslně jsem si od tebe držel odstup. To vše, aby ses do toho všeho nezapletl. Ale teď věřím, že jsi možná mohl změnit všechny Uchihy. Otce, matku a všechny ostatní. Kdybych k tobě byl upřímný už od začátku, díval se ti přímo do očí a řekl ti pravdu, tak bych tu před tebou nemusel stát, a co víc, jako selhání ti to všechno vyprávět. Takže tentokrát ti chci předat všechnu pravdu. Nemusíš mi odpouštět. A bez ohledu na to, co teď uděláš, věz toto... Vždy tě budu milovat.“

S těmito slovy se Itachi obrátil v prach... Sasukemu bylo jasné, že to třpytivé, co viděl v Itachiho očích oné noci před 10 lety, byly opravdu slzy.

Itachiho konec

Poslední aktivity

>