Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
77

Gaara

Gaara je zvláštním ninjou Skryté písečné vesnice ze seriálu Naruto. Je nositelem jednoocasého démona Shukaka, díky němuž měl velice zlé dětství. Nejen, že ho odmítali všichni ve vesnici, ale dokonce se ho pokusil zabít i jeho vlastní otec. Gaara se proto uzavřel sám do sebe a byl velice mlčenlivý a agresivní. Jeho cílem bylo zabít všechny, kteří jsou jiní, než on. Tedy všechny.

Tento chlapec měl krátké červené vlasy, na čele znak lásky (miluje jen sám sebe) a kolem očí výrazné kruhy. To proto, že nikdy nespal, protože by ho mohl ovládnout démon uvnitř něj.

Na zádech nosí velkou nádobu ve tvaru tykve, v níž uchovává písek, který může ovládat. Povídá se, že v tomto písku je ukryta vůle jeho matky a písek je promísen s krví těch, které zabil.

Od narození

Dětství

Malý Gaara

Gaara měl bouřlivé dětství. Je synem 4. Kazekage (vůdce písečné vesnice), který do něj ještě před narozením zapečetil jednoocasého démona Shukaka. Díky němu byl hned po narození brán v celé vesnici jako monstrum a v důsledku toho neměl žádné kamarády. Vzhledem k tomu, že jeho matka zemřela při porodu, pokusil se Gaaru zabít i jeho otec, neúspěšně. Gaara má schopnost ovládat písek, který ho chrání před jakýmkoliv nebezpečím. Povídá se, že se v písku nachází vůle jeho matky a také krev všech, které Gaara zabil. Později si také vytvořil poměrně velkou nádobu ve tvaru tykve, ve které permanentně nosí svůj speciální písek určený pro boj.

Od narození

Zlo

Skutečnost, že vyrůstal sám mimo jakoukoliv společnost, ho oslabila a Shukaku uvnitř něj z Gaary udělal agresivního zabijáka, jehož se všichni báli a ještě více stranili. Jeho jediným smyslem je zabít všechny, kteří nejsou stejní jako on. Tedy všechny. Aby se lépe ovládal, byli k němu přičleněni dva nevlastní sourozenci - Temari a Kankuro.

Ve 14 letech

Chuuninské zkoušky

V seriálu se poprvé objeví v Listové vesnici společně s Temari a Kankurem, protože se přihlásili do chuuninských zkoušek (povýšení z genina na chuunina). Skutečný důvod však je ten, že jeho vesnice ho záměrně na tyto zkoušky nasadila jen proto, aby otestoval sílu Listové pro případnou invazi. Samotná zkouška má 3 části, avšak Gaara je na svůj věk velice silný, a proto se bez větších obtíží probojuje až do finále, ve kterém se má utkat se Sasukem.

Uprostřed vyrovnaného finálního boje se však Gaarův Shukaku vymkne kontrole a v důsledku toho Skrytá písečná vesnice zahájí útok na Listovou. Oslabený Gaara je odveden svými sourozenci pryč a společně prchají z Listové. Pronásleduje ho však Sasuke, který boj chce dokončit, a o něco později i Naruto a Sakura.

Ve 14 letech

Shukaku běsní

Sasuke postupně vyřadí Temari i Kankura, ale když se pustí do boje s labilním Gaarou, jenž čerpá sílu z jednoocasého démona, nemá moc šancí. Naruto a Sakura taktéž dorazili, ale Shukaku je až příliš silný a jediný, kdo se drží je Naruto. Ne kvůli síle, spíš kvůli vytrvalosti a tvrdohlavosti. A taky kvůli tomu, že Gaarovi rozumí nejspíše ze všech lidí na světě právě on. Naruto v sobě totiž nosí taktéž démona, devítiocasého Kyuubiho. Gaara i Naruto vyrůstali ve stínu svého démona, oba jsou terčem posměchu a šikany svých vesnic, oba trpí. Boj se stal vyrovnaným, protože se ani jeden z nich nechce vzdát. Bojují za hranice své síly a boj skončí až tehdy, kdy se oba skácí k zemi v

"Jaktože je tak silný? Jaktože má podobný výraz v očích? Co je zač?" Tato slova se Gaarovi honí hlavou, protože nedokáže přijít na to, proč je mu Naruto tak podobný. Jedno je však jisté, Naruto opět prokázal svou schopnost měnit povahu lidí a Gaara se jen zmateně odpotácel domů. Nechtěl bojovat. Měl mnoho času na přemýšlení o svém smyslu života. Vždy bojoval sám za sebe, ale teď nemohl pochopit, proč se s ním Naruto chtěl zkamarádit a zašel tak daleko.

Kolem 15 let

Spojenci listové

Znovu na scéně se objevuje až za několik měsíců, kdy Sasuke právě opustil Listovou vesnici a dal se cestou zla, jen aby získal sílu. Naruto, Sakura, Neji, Hinata, Chouji, Shikamaru, Tenten... Ti všichni se snaží Sasukeho zachránit, ale marně. V poslední okamžik přichází noví spojenci Listové - Gaara, Temari a Kankuro. Časy, kdy byl Gaara nevyzpytatelný zabiják už pominuly. Díky Narutovi pochopil, jak je kamarádství důležité a jeho povaha se změnila k nepoznání. Z Gaary se stal Narutův rival, i když jen z pohledu Naruta samotného. Oba si slíbili, že se stanou vůdci svých vesnic (tedy Hokagem a Kazekagem).

Gaara, který bojuje s velmi silným Kimimarem, ukáže svou novou sílu. Dá se říct, že se s Shukakem částečně spřátelil a to ho posílilo. Kimimaro nakonec spáchá sebezničující techniku a Gaara přežije jen o chlup. Znovu se objeví až za půl roku, kdy má Písečná vesnice problémy. V této době jsou ale vztahy Listové s Písečnou na tak dobré úrovni, že Listová neváhá a pomůže. Bohužel, toto bylo na několik let Gaarovo poslední vystoupení. Na druhou stranu, od tohoto incidentu se začínají vztahy Listové a Písečné vesnice postupně zlepšovat.

Kolem 18 let

Kazekage

Kazekage Gaara

Gaara se na scéně vyskytne až za 3 roky. Ukazuje se, že se dokázal stát Kazekagem a vesnice stále vzkvétá. Když to Naruto zjišťuje, zhrozí se, protože on Hokagem stále není. Ale na druhou stranu mu to z mnohem větší míry srdce přeje a je na něj hrdý. O to větší pohroma pro Naruta nastává, když se dozví, že Gaaru unesla kvůli Shukakovi teroristická organizace Akatsuki. Stalo se tak při bitvě s Deidarou, jenž používá výbušný jíl. Naruto okamžitě vyráží se svým týmem na záchranu Gaary.

Kolem 18 let

Záchrana kamaráda

Naruto začne po cestě spolubojovníkům vyprávět o Gaarově životě, o jeho opuštěnosti a o jeho povaze. Když ke Gaarovi po několikadenní výpravě dorazí, všichni zjišťují nemilé překvapení. Akatsuki vyjmula z Gaary Shukaka a to pro každého nositele démona znamená jistou smrt. Všichni společně odvedou Gaaru na rozlehlou zelenou louku, aby mohli uskutečnit pohřeb.

Přítomna je i babička Chiyo, jeden z legendárních ninjů písečné vesnice. Právě ona do smutné události přispěje svou snahou o uklidnění Naruta, ale ten ji jen hrubě přeruší a se slzami v očích na ni křičí, že neví nic o tom, co si každý jinchuuriki (nositel ocasého démona) musí prožít. Na Chiyo tato slova zapůsobí a rozhodne se použít svou techniku výměny života. V momentě, kdy se Gaara probírá a babička umírá je Gaara možná tím nejšťastnějším člověkem na světě. Vidí kolem sebe desítky kamarádů, z vesnice i mimo vesnici. Gaara od tohoto incidentu bere svůj post Kazekageho vážně, společně s Listovou vesnicí se stanou nejen spojenci, ale i nejlepšími kamarády a svět pokračuje dál.

Kolem 18 let

5 Kage a válka

Gaara bojuje po boku Listové a Listová zas po boku Písečné. Čas plyne a když se koná sraz pěti Kage (vůdci všech 5 vesnic pěti národů), je ostatními vůdci hrubě podceněn. Kvůli jeho věku, jenž nečiní ani 20 let, v něm vidí cizince. Když se ho starší Tsuchikage Oonoki snaží poučovat a provokativně mu říká „Jen se neostýchej a ptej se zkušenějších, mladíku.", Gaara překvapí svým intelektem a kvůli převládajícímu špatnému názoru nabídku Oonokiho příjme a zeptá se: „Kdy jste se zřekli sami sebe?" Během dalšího dění je ostatními Kagy přijat mezi sebe a když opomenu fakt, že na tomto sjezdu vůdce Akatsuki vyhlásil všem pěti národům válku, jednalo se o poměrně hladkou událost.

Až do smrti

Smrt se nekoná

Během čtvrté velké války ninjů je Gaara zvolen přímým nadřízeným své vlastní divize spojených národů a pak taky jako hlavní velitel všech vojsk spojených národů. Několik let po válce si našel partnerku, založil rodinu a žil spokojeným životem Kazekageho.

Poslední aktivity

>