Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
96

Esdeath

Esdeath je generálkou císařské armády v anime seriálu Akame Ga Kill. Vystupuje zde jako nejzápornější postava vůbec. Uznává základní pravidlo přírody, na které lidé už dávno zapomněli - silnější vyhrává. Disponuje velice silnými sadistickými sklony. Často předtím, než své nepřátele zabije, z nich dostává v mučírně informace.

Je zamilovaná do Tatsumiho, což ji ale nebrání se k němu chovat hrubě. V tomto případě je to ale spíše kvůli sociální neohrabanosti. Nikdy dřív totiž zamilovaná nebyla a Tatsumimu by nikdy neublížila. Tatsumi má z Esdeath strach a vůbec jí nemiluje. Ke svým nejbližším podřízeným se chová velice přátelsky.

Má dlouhé modré vlasy, modré oči a téměř vždy nosí vysoké bílé boty a šedou uniformu. V boji používá svůj meč, ale když je třeba, tak i ledové Teigu, kterým bez problémů vyřídí každého, kdo se ji postaví do cesty.

Po Tatsumiho smrti je Esdeath smrtelně zraněna. Jde si ale za svým, obejme Tatsumiho tělo, společně s ním se zmrazí, led roztříští a tím dosáhne svého cíle - napořád zůstane s Tatsumim.

Do 10 let

Dětství

Esdeath vyrůstala jako dcera náčelníka v jednom ze severských kmenů. Klima zde bylo velice chladné a krajina permanentně zasněžená. To ovšem nebránilo Esdeath stát se prvotřídní lovkyní. Vyrůstala v kultuře, která se řídila pravidlem silnějšího. Silnější přežije, slabší uhyne.

Když Esdeath ulovila svého prvního draka, za živa mu vybrala vnitřnosti. Táta na ni byl hrdý a dodal: „Toto stvoření zabíjí a žere lidi, protože je silnější. Ale tentokrát jsme byly silnější my. Tvoje máma byla tehdy taky slabší, a proto byla sežrána nebezpečnou příšerou.“

Navzdory všemu, Esdeath si tento život užívala. „Sněz, nebo budeš snězený. Žít takto byla zábava.“

Mladá Esdeath
Kolem 13 let

Slabší uhyne

Esdeath jednoho dne odešla do hor na lov. A zadařilo se. Po několika dnech čekání se vracela s kořistí několikanásobně větší, než ona sama. Těšila se, až ji ukáže tátovi.

„Co to je?“ tázala se sama sebe s hrůzou v očích, když dorazila do hořící osady. Všude kolem bylo spoustu mrtvých a u blízkého stanu umíral i její táta. Dozvěděla se, že na osadu zaútočil jiný kmen s mnohonásobnou přesilou.

Poslední slova táty se Esdeath vryla do paměti jako nic jiného. „Nedá se nic dělat. Byly jsme slabší a prohráli jsme. Žij silně, Esdeath.“

Po tomto incidentu Esdeath dál lovila nebezpečné bestie. Časem se ale kořist stávala čím dál více vzácnou a Esdeath se přidala k armádě. „Byla to jednoduchá změna. Ze zabíjení nebezpečných bestií jsem začala zabíjet lidi.“

Esdeath
kolem 18 let

Síla

Během let se Esdeath přesunula do hlavního města a stala se vrchní generálkou celé armády. Hledala své Teigu, což byla legendární zbraň, jež se dokáže spojit se svým uživatelem a poskytnout ohromnou sílu.

Naneštěstí, žádné Teigu s ní nebylo kompatibilní, a tak sáhla po poslední možnosti. Vypila pohár krve jedné velmi nebezpečné bestie. Každý, kdo to zkusil, zemřel. Navzdory tomu, Esdeath tuto sílu dokázala ovládnout. Díky tomuto Teigu plně ovládla led a na hrudníku se ji objevilo jakési znamení.

Teigu
20 let

Nebezpečí na severu

Začaly se šířit zvěsti o mocném hrdinovi, který sjednotil početnou armádu a ovládl všechny severní země. Numa Seika, jak se tento hrdina jmenoval, vlastnil ledové Teigu a prý nikdy žádnou bitvu neprohrál. To se nelíbilo hlavnímu městu a na sever poslalo výpravu v čele s Esdeath.

20 let

Dobytí severu

Nikdo nečekal, že Esdeath dobude sever tak snadno. Ona a její armáda brutálně pozabíjela sta tisíce nepřátel. Podmanila si i Numa Seiku, kterého nakonec ale také zabila. Po tomto velkém vítězství se vrátila do hlavního města.

Esdeath a Numa Seika
20 let

Hlavní město

Po návratu se dozvěděla o své další misi - lov na Night Raid. Času ale bylo dost a teď si užívala dny klidu. Zavítala i do jednoho obchůdku se zmrzlinou. „To je lahodná zmrzlina. Až dokončím svůj další úkol, tak sem zajdu znovu,“ říkala si pro sebe. Nikdo nemohl vědět, že svou příští misi už nikdy nedokončí...

Když tak seděla se zmrzlinou na lavičce, Leone, jeden ze členů Night Raid, ji chtěla zabít. Esdeath o ní věděla, ale nedala to najevo. „Utekla? Takže se nechytla do pasti?“ pomyslela si Esdeath, když se Leone dala na ústup. Vycítila totiž nepředstavitelně temnou auru Esdeath. Nebylo možné ji porazit.

Esdeath
20 let

Jaegers

Esdeath se rozhodla, že si pro svou následující misi sestaví tým, jenž nazvala Jaegers. Vybírala dlouho a pečlivě. Nakonec ji oko padlo na 6 talentovaných a nepochopených lidí, které ani nemusela moc přemlouvat. Esdeath byla slavná a sloužit pod jejím vedením byla čest.

Některým, třeba Bolsovi, podala pomocnou ruku, když ho zachránila před popravou. Jaegers byli proto Esdeath plně oddání byli ochotni pro ni obětovat i život.

Esdeath
20 let

Lov na Night Raid

Night Raid je odbojová skupina, která bojuje proti zkaženosti hlavního města. Jsou zde dvě hlavní postavy seriálu. Akame a Tatsumi, jehož činy seriál sleduje.

I když Esdeath nebyla na straně byrokratických politiků a pohrdala jimi, měla ráda boj. Proto společně s Jaegers zahájila lov.

Byla to malá skupina. Čítala vedle Esdeath 6 členů. Tajemnou Kurome, do masky zahaleného Bolse, dále Seryu, Wave, Dr. Stylish a Run.

Jaegers
20 let

Laskavé srdce

Čas plyne a Esdeath si postupně buduje pouto s Jaegery. Chová se k nim jako k rodině. Jednoho večera přijde za Bolsem: „Hej Bolsi, proč pro nás vaříš, ale na oběd se k nám nikdy nepřidáš?“ Bols má komplex méněcennosti kvůli svému obličeji. „Zkazil bych vám chuť k jídlu,“ odpověděl.

Z toho Esdeath poznala, že nechce odhalit svou tvář. Přistoupila k němu a proti jeho vůli mu masku sundala. „Co? Sem zklamaná, Bolsi. Nikoho by tvoje tvář netrápila. Všichni budeme jíst společně.“ S úsměvem ve tváři uvedla Bolse do jídelny, kde ho všichni přivítali a pustili se do jídla.

20 let

Láska

Esdeath začalo chybět něco, co ještě nepoznala. Byla to láska. Uspořádala tedy turnaj, jehož cílem bylo najít vhodného kandidáta na post jejího partnera. Byla hodně znuděná, nikdo se jí nelíbil. Nakonec ale turnaj vyhrál jakýsi Tatsumi. Když ho spatřila, začervenala se a na první pohled se do něj zamilovala.

Hned po ukončení turnaje sešla z hlediště do arény, připnula Tatsumimu obojek na krk, omráčila ho a odvedla do svých komnat. „Ona poznala, že patřím k Night Raid?“ pomyslel si hned, když se probudil. Esdeath mu ale vyjádřila své city. Dlouhou dobu si povídali. Nakonec se Tatsumi rozhodl, že dnes večer přesvědči Esdeath, aby se přidala k revolucionářské armádě.

Večer nadešel, Esdeath se sprchovala a Tatsumi seděl na posteli připravujíc se na pokus ji přesvědčit. Když ale zmínil Night Raid, Esdeath mu uštědřila facku. „Co si sakra myslíš, že říkáš generálovi hlavního města, Tatsumi?“

Tatsumi se pokusil utéct se slovy, že jde na toaletu. „Tatsumi, jestli se pokusíš utéct, zabiju tě.“ Rozmyslel si svůj plán a nakonec se oba udobřili, ulehli ke spánku a usnuli.

Esdeath a Tatsumi
20 let

Útěk

Esdeath a Tatsumi

Příští den šli Jaegeři a Tatsumi na společnou výpravu proti bestiím obývajících les. Esdeath plánovala, že přes den bude Tatsumi ve skupině s Wavem, přičemž večer se složení skupin změní a romantický večer stráví Esdeath s Tatsumim.

Tatsumi si ale uvědomil, že je to dobrá šance na útěk a tak i konal. Když Wave bojoval, Tatsumi využil své schopnosti a utekl zpět k Night Raid.

Ještě toho dne Esdeath tvrdě vyslýchala Wave, který vlastně za nic nemohl. Esdeath byla velice smutná, že ji Tatsumi opustil, ale věřila, že se znovu potkají.

20 let

Tropický ostrov

Esdeath žila dál běžným životem, na misích zabíjela bestie a jedné měsíční noci uviděla na vrcholku horu svůj další cíl k zabití. Jakmile se ale přiblížila, zjistila, že je to Tatsumi. Než stihli cokoliv udělat, někdo další Esdeath i Tatsumiho teleportoval na vzdálený opuštěný ostrov.

Tatsumi měl hrůzu z toho, že tu bude muset trávit celé dny s touto ženou, nakonec se ale ukázalo, že láska ze strany Esdeath je upřímná. Tatsumivyprávěl o své minulosti a Esdeath Tatsumimu zas o tom, jak vyrůstala v nehostinných končinách severu.

Esdeath a Tatsumi
20 let

Nic se nezměnilo

Esdeath i Tatsumi zažili něco, co je opravdu sblížilo. Nicméně když se objevil teleportační portál zpět, Tatsumi opět utekl. Esdeath byla smutná, ale myšlenka „Co se stalo dvakrát, se stane i potřetí“ ji uklidňovala.

Esdeath a Tatsumi
20 let

Boj

Po návratu do hlavního města Esdeath započala hon na Night Raid. Jaegeři se rozdělili do dvou skupin a vyrazili pátrat po nepříteli. Night Raid se mezitím střetl s jednou skupinou. Postupně začaly ochabovat obě bojující strany.

Bols s těžkým zraněním ponořen vzpomínkami na to, jak se k němu Esdeath hezky chovala, padl do pasti a byl chladnokrevně zabit. Jeho poslední myšlenka patřila jeho ženě a dceři. Seryu nedokázala svého protivníka porazit a odpálila sebedestruktivní bombu.

Postupně zemřela většina členů, až zůstala jenom Esdeath, Wave a Run. Sídlo Jaegerů se stalo opuštěnou pevností samoty.

Esdeath
21 let

Vězení

Během bojů byl poražen a zajat i Tatsumi. Esdeath rozhodla, že ho sama zabije příští den v rámci veřejné popravy.

Nejdříve ale přišla svého milého navštívit do vězení. „Dlouho jsme se neviděli, Tatsumi. Takže ty jsi se přidal k Night Raid. Necítíš se uboze?“ S rukou položenou na jeho tváři skrz mříže se ho snažila přesvědčit, ať se k ní přidá, že může být ještě zachráněn.

Tatsumi odmítl. To Esdeath naštvalo a ranilo zároveň. Prosekla mříže a vstoupila do cely. Obejmula Tatsumiho a se slzami v očích pravila: „Nežádám tě, aby si zradil své přátele. Stačilo by mi, kdyby si byl blízko mně.“ Tatsumi se ale odmítá přidat k někomu, jehož cílem je všechno ničit.

Esdeath přišla do vězení za Tatsumim
21 let

Poprava

Den popravy nastal. Tatsumi byl přivázaný ke kříži uprostřed arény a z hlediště sestoupila Esdeath. S mečem zabořeným v písku se pomalu přesouvala ke kříži. Byla odhodlaná Tatsumiho nezabít rychle a začala ho postupně připravovat o odhodlání zemřít.

V tom ale pro Tatsumiho přišli přátele z Night Raid. Esdeath začala likvidovat jednoho protivníka za druhým. Nikdo se ji nemohl vyrovnat kvůli specifické schopnosti jejího Teigu. Makahadoma ji umožňuje doslova zmrazit prostor a čas, vyhnout se všem útokům a v jednu chvíli zároveň všechny protivníky zabít.

Poprava Tatsumiho
21 let

Vzpoura

Tatsumimu se podaří utéct. Ztráty byly až příliš velké. Stejně jako Jaegeři, tak i Night Raid už byl pouze pustým místem. Hned jak oplakal své blízké, vrátil se do hlavního města.

Obyvatelé města se vzbouřili a započala vzpoura. Esdeath byla šťastná, že se Tatsumimu podařilo utéct a zároveň si užívala boj.

Esdeath
21 let

Poslední boj

V Night Raid zemřeli téměř všichni, a výjimkou nebyl ani Tatsumi. Když Esdeath spatřila mrtvé tělo Tatsumiho, pronesla klidně: „Tatsumi zemřel, protože byl slabý. To je celé.“ Ač se chovala vyrovnaně, v jejích očích byla prázdnota. Bez slitování nechala zamrznout všechny kolem sebe.

Ledová zeď

Nyní proti sobě stáli dvě poslední přeživší. Esdeath a Akame. Obě si prošli utrpením a obě ztratili všechny své blízké. Finální boj započal.

Esdeath proti Akame
21 let

Navždy spolu

Esdeath měla od začátku navrch. Nicméně Akame použila sebepoškozující techniku, s jejíž pomocí nakonec protivníka překonala. Esdeath neváhala použít Makahadomu. Akame o této schopnosti ale věděla a dokázala se jí vyhnout. Zasadila Esdeath smrtící ránu.

„Proč bojuješ za ostatní? Nedokážu tomu porozumět. Ale prohra je prohra,“ pravila Esdeath a hned na to se odhodlaným krokem z posledních sil přesunula k mrtvému tělu Tatsumiho. Když procházela vedle Akame, s úsměvem na tváři jí řekla: „Myslím, že je čas zemřít.“

Obejmula Tatsumiho mrtvé tělo a se slovy „Kéž by si tu byl se mnou,“ oba zmrazila. Led následně roztříštila na prach.

Esdeath a Tatsumi

„To, co si nikdy nedokázala pochopil, byly tvoje city k Tatsumimu,“ řekla někde v místě, kde se Esdeath s Tatsumim roztříštili. Esdeath ale přecijen nakonec svého cíle dosáhla. Navždy zůstala s Tatsumim.

Poslední aktivity

>