Oxlist

Charaktery Hudba Filmy Serály
87

Erza Scarlet

Erza Scarlet je nejsilnější ženou v magickém cechu Fairy Tail ze stejnojmenného seriálu. Často kritizuje špatné chování lidí v jejím okolí, a proto se jí většina z nich bojí a za své skutky se raději hned omluví, aby si nevysloužili její hněv.

Mezi její další cnosti patří netrpělivost, vyžadování okamžitého odpovídání na její otázky a láska k roztomilým věcem. Pokud se Erza na někoho naštve, většinou to s ním nedopadne příliš dobře. Nesmí také pít alkohol, jinak se stane ještě více sadistickou a agresivní.

I když je to mág, bojuje pouze fyzickými zbraněmi. Její nejvýraznější schopností je přezbrojení, které ji umožňuje měnit zbraně, brnění, ale i normální oblečení. Vše se děje ve zlomku sekundy a Erza se takto ráda mění i během souboje. Své druhé jméno Scarlet dostala podle barvy svých rudých dlouhých vlasů.

5 let

Tragické dětství

Erza pochází z venkova, kde žila poklidným životem s rodiči. Jednoho dne ale tuto vesnici napadl kult černé magie, který vyvraždil všechny dospělé a zajal všechny děti.

Erza se nevzdávala a utíkala. Vzala s sebou i stejně starou holčičku Kaguru, kterou následně zachránila a sama se nechala chytit. Smrt všech Erzininých blízkých tuto dívku velmi zasáhla, ale navenek nedávala nic znát a tvářila se chladně.

Erza zachraňuje Kaguru
10 let

Nebeská věž

Skupina, která Erzu unesla, dotáhla všechny děti na staveniště Nebeské věže, která měla probudit nejtemnějšího mága v historii, Zerefa. Děti zde byly využívány jako otroci pro stavbu této honosné stavby. Měly zde kruté podmínky, často tu umíraly vysílením, ale nikdo se neodvážil nespolupracovat.

Erza se tu skamarádila s několika dětmi. S Gerrardem, Shoem, Simonem, Wallym a Milliannou. Když se Gerard zeptal na jméno Erzy, odpověděla mu, že se jmenuje „Erza, prostě jenom Erza.“ To Gerardovi připadalo smutné, a tak k ní přistoupil, prohrábl její dlouhé rudé vlasy, a řekl: „Budu ti říkat Scarlet, jako je tvá barva vlasů. Tak to nikdy nezapomenu.“ Celá parta zde zažívala dobré i špatné časy, ale to nejhorší mělo teprve přijít...

Erza a Gerard
12 let

Vzpoura

Čas plynul, věž byla téměř hotová a Sho přišel s plánem, jak utéct. Při tomto pokusu byli ale chyceni, padlo mnoho životů a Erza byla odvedena do věže, kde byla brutálně mučena. Přišla zde o jedno oko.

Když Erza zjistila, že mezi obětmi byl i její známý, stařík Rob, nevydržela to, a postavila se strážcům. Ve jménu nepředstavitelného vzteku dokázala probudit své magické schopnosti a společně se všemi dětmi uspořádala vzpouru. Vůdci kultu byli poraženi a vypadalo to, že je po všem.

Když Gerrard procházel stále nedokončenou věží, zmocnila se ho duše Zerefa - ztělesnění absolutního zla. Ovládnutý Gerrard chtěl své kamarády také navést na cestu zla. Erza se ale nenechala ovládnout a při tomto incidentu Gerrard zabil Simona. Hned na to vyhnal Erzu s tím, ať už se nikdy nevrací a nikomu neříká, co se zde stalo, jinak zabije její kamarády, které se mu podařilo obelhat. Gerrard chtěl totiž Nebeskou věž dostavět a povolat Zerefa.

Erza započala vzporu
12 let

Nový začátek

I když Erza přišla o rodinu a pak i o přátelé, nebyla zlomená. Tím spíš chtěla zesílit a učinit svět lepším místem. Proto ihned zamířila k sídlu cechu Fairy Tail a přidala se k němu.

Erza byla velmi samotářská, ale především díky Grayovi, dalšími členu cechu, „zapadla“ mezi ostatní. Ve spolupráci s cechovním mistrem Makarovem dostala od Porlyusici umělé oko, které ale, jak se později ukázalo, neumělo produkovat slzy.

Mladá Erza
Ve 13 letech

Tyran

Časem se ale začala projevovat Erzinina pravá povaha a z této milé dívky se stal cechovní tyran. Začala všechny členy cechu napomínat a říkat jim, jak se mají chovat. Pokud ji někdo neposlechl nebo nedej bože začal prosazovat svůj názor, okamžitě ho zbila. Časem si všichni zvykli a raději Erze vždy ustoupili, a když Erza dala najevo známku nespokojenosti, hned se ji omluvili.

Od 15 let

Titania

Erza se ve svých 15 letech stala S mágem a začala prokazovat brutální sílu. Lidé si ji také spojovali s její schopnosti téměř okamžitě změnit brnění, oblečení či zbraň, a tak si vysloužila přezdívku Titania. Erza se ale bez brnění necítí bezpečně, a tak většinu času nosí své oblíbené brnění - Hāto Kurosu Yoroi. Je to jednodílný kovový pancíř, který doplňuje modrou (později černou) krátkou sukní a černými vysokými boty.

Erza v brnění
Od 15 let

Arzenál

Ve svém „inventáři“ uschovává přes 100 typů brnění a 200 typů zbraní, které může skrze časoprostor kdykoliv přivolat. Každá Erzinina zbroj má nějaké výhody a nevýhody, většinou v rámci rychlosti, síly útoku a obrany. Asi nejbytelněji vypadající z nich je Tenrin no Yoroi.

Tenrin no Yoroi

Toto brnění umožňuje používat vysoký počet zbraní, které s pomocí telekineze střílí a používá je jako zbraně na dálku. Při obraně svého cechu byla schopna svolat najednou přes 200 mečů a všechny úspěšně seslat na 200 různých cílů.

V 18 letech

Usmíření

Po mnoha letech se setkala s Gerrardem, Shoem, Wallym a Milliannou, kteří byli stále na straně zla. Z pomocí cechu je ale dokázali vrátit zpět. A staří přátelé se opět stali přáteli. Jenom Gerrard unikl.

Toho ale Fairy Tail zanedlouho potkává v další misi, kde bojují proti cechu Oración Seis. Jak se ale ukazuje, Gerrard ztratil paměť a už ho neovládá Zeref. Erza se mu chce pomstít za smrt Simona, ale postupně přichází na to, že Gerrard vlastně za nic nemůže, že byl pouhou loutkou.

Erza mu nakonec odpouští. To ale nemění nic na tom, že Gerrard musí jít za své zločiny do vězení. Erza se chce postavit Magické radě a porazit skupinu strážců, ale rozmyslí se tehdy, když se Gerrard dobrovolně podřídí a přijme trest vězení.

Kolem 19 let

Magické hry

Erza a Gerrard se znovu setkávají při magických hrách - olympiádě, ve které cechy poměřují své síly a bojují o post nejlepšího cechu (a také o 30 000 000 jewels).

Gerrard ve spolupráci s několika dalšími bývalými zločinci utekl a založil cech, který sice neoficiálně, ale stále aktivně bojuje proti zlu. Erza při tomto setkání Gerrardovi vyzná lásku, ten ji ale musí odmítnout, jelikož ji nechce zatahovat do života zločince.

Erza předvedla při magických hrách mimořádné výsledky. Vyhrála v soutěži, ve které několik protivníků mělo postupně vybírat počty příšer, proti kterým bude bojovat, dokud nebude všech 100 příšer poraženo. Erza si hned v prvním kole řekla, že bude bojovat proti všem 100 nepřátelům. A vyhrála.

Erza vyhrála magické hry
Kolem 19 let

Kagura

V jednom dni magických her má bojovat proti jakési Kaguře, která je známá jako nejlepší šermířka. Jak se ukazuje, je to mladší sestra Simona, jehož zabil Gerrard. A protože Erza s Gerrardem přátelí, chce ji zabít již zmíněná Kagura.

Boj je vyrovnaný, obě ženy bojují beze slova. Až když jsou obě na pokraji svých sil, Erza řekne: „Vzpomněla jsem si na tebe. Pocházím ze stejné vesnice, jako ty.“ Tato slova Kaguru těžce zasáhnou. Začne bloudit na hranici nenávisti a nostalgie. Nakonec ale druhý ze zmíněných aspektů zvítězí a obě se usmíří.

Kolem 19 let

Fairy Tail

Erzy se sice všichni v cechu bojí, a mají důvod. Jedná se o nekompromisní agresorku, která nestrpí odpor. Zároveň ale ta samá osoba poskytuje nesmírnou morální podporu všem, kteří ji potřebují. Pokud ji nikdo nevyprovokuje, jedná se o přátelskou a empatickou ženu. Ale hranice mezi hodnou a zlou Erzou je velice tenká...

Rozzlobená Erza

Poslední aktivity

>